fbpx
 

O tym jak Czesi okradli Włochów.

zdjęcie z China.org.cn

Czeskie władze po cichu zajęły ogromny ładunek 680 tysięcy masek i tysiące respiratorów, które Chińska Republika Ludowa wysłała do Włoch w ramach pomocy humanitarnej.


Kradzież odkrył czeski prawnik Lukas Lev Cervinka
„Oficjalna wersja rządu czeskiego mówiła, że maski są skonfiskowane spekulantom, którzy złamali ograniczenia eksportu medycznego nałożone w Czechach, przez stan wyjątkowy ”.


Spekulanci mieli sprzedawać maski ze 100 krotnym przebiciem. Zapłacili za nie 0,3 korony a chcieli za nie 32 korony czeskie.
Cervinka opublikował zdjęcia na których widac pudła z chińskimi i włoskimi flagami, napisy po włosku i mandaryńsku, w których władze Pekinu pozdrawiają Włochów.

Po publikacji obciążających materiałów skontaktowano się z czeskim Ministerstwem Zdrowia. Z zapytaniem dlaczego na oficjalnie skonfiskowanych pudłach widac napisy , że to pomoc humanitarna dla Włoch? Czeskiemu rządowi zajeło trzy dni na ustosunkowanie się do zarzutów. Wreszcie , poprzez tweety z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zakomunikowano że część ładunku, faktycznie pochodziła z Chińskiej Republiki Ludowej i była przeznaczona do Włoch jako pomoc humanitarna. Dodano, że Czechy wynagrodzą Włochom konfiskatę.

Ambasada włoska poinformowała władze czeskie, że dokonały kradzieży. Nie wiadomo dlaczego, ale ukradziony ładunek jest dystrybuowany do czeskich ośrodków zdrowia. Z Chin szykowana jest jeszcze raz przesyłka z pomoca humanitarną do Włoch.


Włoska La Republika kończy artykuł gorzkim podsumowaniem, że jest to przykra i wstydliwa historia. Brak solidarności europejskiej. A po rządzie populisty, autokraty, szowinisty premiera Czech Andreja Babisa można spodziewac się jak najgorszego.

żródła: https://www.repubblica.it/esteri/2020/03/21/news/coronavirus_cosi_la_repubblica_ceca_ha_sequestrato_680_mila_mascherine_inviate_dalla_cina_all_italia-251883320/ i FB https://www.facebook.com/lukas.l.cervinka/posts/10216325104987957

Kris

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Idealne ciasto na pierogi- przepis

niedz. mar 22 , 2020
Podstawą idealnego ciasta na pierogi są odpowiednie produkty, proporcje i dokładne wyrobienia ciasta. Przepis na ok 100 pierogów.Skladniki:- 1 kg mąki pszennej, typ 450-480- 2 łyżki oleju rzepakowego - 1 łyżka masła - 550 ml cieplej wody - czubata łyżeczka soliSposób przygotowania:Składniki dajemy do dużego naczynia. Mieszamy łyżką. Następnie ugniatamy […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x