fbpx
 

Rządowy projekt segregacji medycznej Polaków.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wielokrotnie powtarzał, że szczepionki na Covid19 będą darmowe i dobrowolne.

Szczepionki będą kosztowały od 5 do 10 mld złotych sfinansowanych z kieszeni podatników.

A dobrowolność jest  definiowana przez pana premiera przewrotnie: możesz się nie zaszczepić, ale  będziesz wtedy obywatelem drugiej kategorii.

A oto szczegóły medycznej segregacji:

W projekcie rozporządzenia zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów ukazał się projekt rozporządzenia dot. nowych obostrzeń.

  1. Osoby niezaszczepione nie będą mogły korzystać z publicznej służby zdrowia ( chyba, że przejdą test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.)

  2. Osoby niezaszczepione nie będą mogły być przyjętymi do domu pomocy społecznej.

  3. Osoby niezaszczepione  będą obowiązywały limity spotkań towarzyskich.

  4. Osoby niezaszczepione (chyba, że są ozdrowieńcami, to nie) będą miały obowiązkową kwarantannę w razie kontaktu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 albo przy przekraczaniu granicy państwowej.

Nowe rozporządzenie ma zostać przyjęte jeszcze w 2020 r.

źródło: https://bip.kprm.gov.pl

Ponownie nasuwa się pytanie o zgodność tego rozporządzenia z Konstytucją.

Czy znowu polski rząd ograniczy się do pokazu slajdów na konferencji prasowej, ogłoszeniu na twitterze, nawet pomijając publikację rozporządzenia w dziennikach urzędowych…?

Kris

Next Post

Jedna z 4000 mutacji wirusa powodem zamknięcia Wielkiej Brytanii.

pon. gru 21 , 2020
W niedzielę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli z powodu nowego wariantu SARS-CoV-2, który pojawił się w Wielkiej Brytanii. Kolejne kraje posłusznie zamykają granice i odwołują loty na Wyspy, w tym Polska. Opinia publiczna jest straszona, że szczep, znany jako VUI-202012/01, może być nawet o 70 […]