|

Badania wpływu szczepionki na zapalenie mięśnia sercowego u nastolatków.

W USA eksperci będą badać przyczyny ponad 300 potwierdzonych przypadków zapalenia mięśnia sercowego u nastolatków po otrzymaniu szczepionek mRNA.

Celem jest ustalenie, czy szczepionki mRNA powoduje zapalenie mięśnia sercowego, a także zapalenie osierdzia (zapalenie osierdzia).

Izrael jest pierwszym krajem, który zidentyfikował ten problem.

 W Stanach Zjednoczonych szczepionka firm Pfizer i Biontech jest jedyną szczepionką mRNA podawaną nastolatkom w wieku 12 lat i starszym.

źródło: https://radioh.no/eksperter-gransker-hjerteproblemer-hos-vaksinerte-tenaringer/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR33zK2H-XfpJgYD_F9t6gRkJUl3gS-H_G-bRekj1RugHjm3SQ9C4Gi7DyI

W USA jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało ponad 163 mln osób na 328 mln obywateli . Około 4,5 mln z tej grupy to osoby wieku od 12 do 18 lat. Najmłodszych szczepi się preparatem firmy Pfizer-BioNTech od maja tego roku.

Na zapalenie mięśnia sercowego w całej populacji choruje około 10 do 20 osób na 100 tys.

Objawy to: zmęczenie i ból w klatce piersiowej, arytmia i zatrzymanie rytmu serca.

Zapalenie mięśnia sercowego to dolegliwość, która najczęściej pojawia się na skutek różnego rodzaju infekcji wirusowych lub bakteryjnych oraz reakcji alergicznych.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments