|

Poprawka dot. obowiązku szczepień posłów i senatorów odrzucona. Komisja za projektem weryfikacji szczepień przez pracodawcę.

Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciła poprawkę obowiązku szczepień posłów i senatorów. 

Poprawka nie przeszła, choć była bliska uchwalenia, głosów za i przeciw było równo po 16 oraz 1 głos wstrzymujący się. Wiceminister oraz senator Kraska był przeciw.

Grzegorz Braun poseł Konfederacji zabrał głos: “Proszę wszystkich o powstanie, żeby uczcić pamięć stu kilkudziesięciu tysięcy ofiar z kategorii tzw. zgonów nadmiarowych”. Wyłączono posłowi mikrofon. Poseł przekonywał między innymi, że chodzi mu o ludzi, którzy “nie umarli na tego czy innego wirusa, tylko na rząd Rzeczypospolitej Polskiej”. Przewodniczący komisji Tomasz Latos z partii PiS powiedział, że “mamy szacunek dla wszystkich”, wstał, wstali też inni posłowie i uczcili ofiary. Następnie Grzegorz Braun kontynuował: “Westchnijmy za dusze ofiar polityki walki z mniemaną pandemią. Wszystkich Polaków, którzy zostali zamordowani przez aktualny rząd”. Posłowie usiedli.

Konfederacja zgłaszała swoje uwagi już przy tytule ustawy, zaproponowali tytuł: “Ustawa o zaprowadzeniu apartheidu sanitarnego w outsourcingu na pracodawców”. Komisja propozycję oczywiście odrzuciła.

Jeżeli chodzi o obywateli komisja za to zarekomendowała przyjęcie ustawy dot. weryfikacji szczepień przez pracodawcę.

Głosowało 37 posłów: za było 21 posłów, przeciw 10, wstrzymało się 6.

Sejmowa Komisja Zdrowia zatwierdziła projekt, którego zapisy mają umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę Covid-19 w zakładzie pracy.

Chcą aby pracodawca mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw Covid-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Przed Sejmem, podczas obrad komisji, zebrał się tłum osób, który głośno pokazał sprzeciw wobec projektu.

 

 

Similar Posts

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uLukasza.pl
2 lat temu

…jakich tu słów użyć, żeby nie przeklinać… KUR*A nie wiem!
Marzy mi się ten dzień, kiedy ten zbrodniczy system pier*dolnie z ogromnym hukiem, a KAŻDY zbrodniarz uczestniczący w tym wszystkim, dostanie to, na co zasłużył.