fbpx
 

Lekarka chce wszczęcia postępowania! Oskarża Szumowskiego i Radziwiłła.

Spread the love

Katarzyna Pikulska jest lekarzem, przewodniczącą Stowarzyszenia Porozumienie Chirurgów SKALPEL, członiem OZZL.

Lekarka złożyła wniosek do Okregowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Wniosek dotyczy wszczęcia postępowania wobec Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Treść wniosku:

Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Łukasza Szumowskiego, który pełniąc funkcję Ministra Zdrowia nie tylko nie dopełnit swoich obowiazków, ale w sposób razący narazit zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i zycia oraz zlamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach. Na podstawie art. 67 ust. 1 ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (tj Dz. U. z 2019 r. poz. 985) oraz art. 52 ust. 4 Kodeksu Etyki Lekarskiej. Na podstawie załączonych materialow prasowych proszę o sprawdzenie czy postępowanie Ministra Zdrowia lekarza Łukasza Szumowskiego jest zgodne z Kodeksem Etyki Lekarskiej. Na marginesie zaznaczam, że fakt piastowania przez danego lekarza stanowiska publicznego – w tym wypadku pelnienie funkcji Ministra Zdrowia – nie zwalnia go z obowiązku przestrzegania Kodeksu Etyki Lekarskiej, a w szczególności w zadnym razie nie uprawnia go do publicznego naruszania godności zawodu podważania zaufania do tego zawodu”.

Załączniki zostały wskazane we wniosku.

Kolejny złożony wniosek do Okregowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie dotyczy wszczęcia postępowania wobec Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Treść wniosku:

Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Konstantego Radziwilla, który pełniąc funkcję Wojewody Mazowieckiego nie tylko nie dopelnił swoich obowiązków, ale w sposób rażący narazil zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i życia oraz złamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach. Na podstawie art. 67 ust. 1 ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 965) oraz art. 52 ust. 4 Kodeksu Etyki Lekarskiej. Na marginesie zaznaczam, że fakt piastowania przez danego lekarza stanowiska publicznego – w tym wypadku pełnienie funkcji wojewody – nie zwalnia go z obowiązku przestrzegania Kodeksu Etyki Lekarskiej, a w szczególności w żadnym razie nie uprawnia go do publicznego naruszania godności zawodu lekarza i podważania zaufania do tego zawodu. W załączeniu materiały prasowe.”

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3060469950686548&id=100001707192483

Lekarka nie wyklucza pozwu zbiorowego przeciwko rządowi.

Wypowiedzi lekarki wskazują, że nie zgadza się z:

  • narażeniem życia i zdrowia personelu medycznego oraz pacjentów, braku testów dla personelu medycznego
  • wyborom korespondencyjnym, które będą miały miejsce podczas epidemii
  • kierowaniu medyków do pracy zwolnionych z takiego obowiązku

W sieci można również znaleźć materiały, w których wypowiada się o prawdziwej wg niej skali epidemii, zaniżaniu statystyk, zakłamanych danych.

Elwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Prezesi Black Red White i CCC : Tarcza antykryzysowa działa.

śr Kwi 22 , 2020
Spread the loveNa wczorajszym propagandowym wiecu nazywanym dla niepoznaki konferencją prasową rządu wystąpili prezesi dużych spółek: Black Red White i CCC. Obaj zgodnie wychwalali rząd za tarczę antykryzysową, która im bardzo pomogła! Kuriozalne wystąpienie w kontekście głebokie kryzysu, który dotknął szczególnie branże reprezentowane przez te dwa przedsiębiorstwa. Salony sklepowe meblarskiego […]
Lodówki na Ceneo.pl