Soda oczyszczona, spożywcza ma wiele zastosowań. Korzystamy z niej w kuchni, wykonanie niektórych przepisów bez niej nie byłoby możliwe. Również możemy ją wykorzystać w gospodarstwie domowym. Jednak soda ma też mnóstwo właściwości leczniczych na wiele schorzeń.
Soda pomoże nam w chorobach układu pokarmowego.
Przy chorobach, którym towarzyszy wzrost kwasowości soku żołądkowego najczęściej występuje zgaga. W tej sytuacji należy stosować poniższy środek. Skladniki: Soda 1 g Woda 1/2 szklanki Wykonanie: Sodę rozpuścić w szklance gorącej wody i pic 2- 3 razy dziennie.
Trafiając do środka soda bardzo szybko zobojętnia kwaśne środowisko żołądka. Powstaje chlorek sodu, woda i dwutlenek węgla, dzięki czemu pojawia się odbijanie i ustępuje zgaga. Sprzyja otwarciu się odźwiernika pomiędzy żołądkiem i dwunastonicą, poprawiając wydawniczą funkcje żołądka. Nie należy sody na zgadę stosować przez dłuższy czas. Mimo jej szybkich efektów. Podczas jej zażywania wytwarza się dwutlenek węgla, który Po dłuższym stosowaniu wywiera pobudzający wpływ na receptory błony śluzowej żołądka. Na zgagę do dłuższego stosowania dobry jest sok z ziemniaka, dziurawec, mięta.
Soda do oczyszczania jelit jako lewatywa. Skladniki: Soda oczyszczona 1 łyżeczka Woda 1 litr Wykonanie: Sodę rozpuścić w gorącej wodzie, przestudzić i cały roztwór wykorzystać do zabiegu. Starając zatrzymać się płyn jak najdłużej, a następnie wydalic.
Do oczyszczenia jelit można wykorzystać również lewatywę Mayo. Składniki: Soda oczyszczona 2 łyżki stołowe Cukier 4 łyżki stołowe Woda 1/4 litra Tę niewielką lecz silnie działające lewatywe wykonuje się przy pomocy gruszki do wlewów. Starannie należy rozpuścić cukier wykorzystując część wody i wciągnąć gruszką. Następnie zaraz przez wprowadzeniem kreatywy wciągnąć do niej również sodę rozpuszczona w wodzie. Reakcja chemiczną w wskutek oddziaływania komponentów prowadzi do wytwarzania gazów w jelicie i defekacji. Przy schorzeniach jelit nie stosujemy tej lewatywy.
Źródło: Iwan Nieumywakin "Soda oczyszczona na straży zdrowia"
Składniki: – 750 gr mąki pszennej typ 650 – 25 g świeżych drożdży lub 7 g suszonych – 2 szczypty soli – łyżeczka cukru – łyżka oleju – 2 szklanki cieplej wody Sposób przygotowania: W dużym naczyniu mieszamy wszystkie składniki łyżką. Odkładamy na 20 min. Następnie wyrabiamy ciasto i ponownie odkładamy na 20 min. Nagrzewamy…
Mamy dla Was drodzy czytelnicy prosty, pyszny przepis na rogaliki drożdżowe. Możecie je zrobić z każdym nadzieniem. Z przepisu wyjdzie ok. 50 rogalików średniej wielkości. Składniki na rozczyn:- 30 g świeżych drożdży – 2 łyżki mąki pszennej może być krupczatki/ tortowej/ poznańskiej – łyżka cukru – 100 ml mleka Składniki na ciasto:- 1 kg mąki…
Przepis na chleb orkiszowy. Składniki na 1 bochenek ok. 500 g:300 g mąki orkiszowej 80 g mąki gryczanej 250 ml cieplej wody Łyżka oleju rzepakowego Łyżeczka cukru trzcinowego Łyżeczka soli 60 g świeżych drożdży Przygotowanie: 1. Przygotuj rozczyn drożdży w naczyniu: do 100 ml cieplej wody dodaj łyżeczkę cukru trzcinowego, 3 łyżki mąki orkiszowej, pokruszone…
“Co robi prawdziwa kobieta w sytuacji trudnej, napiętej, stresowej? PIECZE PLACEK ZE ŚLIWKAMI! Wszyscy dookoła szaleją, biegają z kąta w kąt, popłakują po kątach. A ONA nic- WYPIEKA! W kuchni jest zapach, roznosi się po całym domostwie. I centralny układ nerwowy nastawia się na trawienie, a nie na przeżywanie jakiś abstrakcyjnych problemów!” – Kobieta Pracująca…
Mamy dla Was prosty przepis na domowe, pyszne, mięciutkie z chrupiącą skórką bułeczki!Przepis przydatny zwłaszcza w obecnym czasie, gdy większość czytelników ma zapasy żywności w domu. Zastanawiając się jak je spożytkować gdy nie decydujecie się na pójście do piekarni. Nie wiemy też czy piekarnie będą czynne i czy będą kontynuować produkcje. Przepis na bułeczki: Składniki:…
Mega przydatne 🙂