Soda pomoże w chorobach układu pokarmowego

Soda oczyszczona, spożywcza ma wiele zastosowań. Korzystamy z niej w kuchni, wykonanie niektórych przepisów bez niej nie byłoby możliwe. Również możemy ją wykorzystać w gospodarstwie domowym. Jednak soda ma też mnóstwo właściwości leczniczych na wiele schorzeń. Soda pomoże nam w chorobach układu pokarmowego.

Przy chorobach, którym towarzyszy wzrost kwasowości soku żołądkowego najczęściej występuje zgaga. W tej sytuacji należy stosować poniższy środek.
Skladniki:
Soda 1 g
Woda 1/2 szklanki
Wykonanie:
Sodę rozpuścić w szklance gorącej wody i pic 2- 3 razy dziennie.

Trafiając do środka soda bardzo szybko zobojętnia kwaśne środowisko żołądka. Powstaje chlorek sodu, woda i dwutlenek węgla, dzięki czemu pojawia się odbijanie i ustępuje zgaga.
Sprzyja otwarciu się odźwiernika pomiędzy żołądkiem i dwunastonicą, poprawiając wydawniczą funkcje żołądka. Nie należy sody na zgadę stosować przez dłuższy czas. Mimo jej szybkich efektów. Podczas jej zażywania wytwarza się dwutlenek węgla, który Po dłuższym stosowaniu wywiera pobudzający wpływ na receptory błony śluzowej żołądka.
Na zgagę do dłuższego stosowania dobry jest sok z ziemniaka, dziurawec, mięta.

Soda do oczyszczania jelit jako lewatywa.
Skladniki:

Soda oczyszczona 1 łyżeczka
Woda 1 litr
Wykonanie:
Sodę rozpuścić w gorącej wodzie, przestudzić i cały roztwór wykorzystać do zabiegu. Starając zatrzymać się płyn jak najdłużej, a następnie wydalic.

Do oczyszczenia jelit można wykorzystać również lewatywę Mayo.
Składniki:

Soda oczyszczona 2 łyżki stołowe
Cukier 4 łyżki stołowe
Woda 1/4 litra
Tę niewielką lecz silnie działające lewatywe wykonuje się przy pomocy gruszki do wlewów. Starannie należy rozpuścić cukier wykorzystując część wody i wciągnąć gruszką. Następnie zaraz przez wprowadzeniem kreatywy wciągnąć do niej również sodę rozpuszczona w wodzie. Reakcja chemiczną w wskutek oddziaływania komponentów prowadzi do wytwarzania gazów w jelicie i defekacji.
Przy schorzeniach jelit nie stosujemy tej lewatywy.

Źródło: Iwan Nieumywakin "Soda oczyszczona na straży zdrowia"

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Letycja
Letycja
3 lat temu

Mega przydatne 🙂