|

Czy Mateusz Morawiecki nas “dojedzie”?

Kryzys gospodarczy, który już dotyka nas wszystkich, zmusza do radykalnych działań. Rząd Morawieckiego z wielką pompa ogłosił “tarczę antykryzysową”. Po tygodniach wnikania w szczegóły okazało się, że jest to program zabezpieczający interesy banków a nie obywateli, drobnej i małej przedsiębiorczości.

Liderem obrony rodzimej przedsiębiorczości staje się Paweł Tanajno. Kandydat na prezydenta w poprzednich i w tych wyborach. Kandydat Ruchu Kukiz w wyborach parlamentarnych do sejmu w 2015 r., przedsiębiorca, zwolennik demokracji bezposredniej.

Tanajno stworzył 70 tys społecznośc na Facebook-u, która jest oburzona działaniami rządu.

W nagraniu poniżej, razem z mecenasem Jackiem Wilkiem przedstawiają plan działania:
Przedsiębiorcy mają zaprzestać płacenia danin publicznych powołując się na ustawę dnia 22 listopada 2002 r. o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.
Następnie występują z pozwem zbiorowym wobec rządu za pośrednictwem kancelarii Jacka Wilka. Bez opłat wstępnych, na zasadzie “success fee”, czyli procentu od ewentualnej wygranej.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Czy Mateusz Morawiecki nas “dojedzie”? Posted in Pieniądze, Polityka, ZagrożeniaTagged #niepłacę #strajk #Tanajno […]

trackback

[…] Czy Mateusz Morawiecki nas “dojedzie”? […]