fbpx
 

Pierwszy na świecie przypadek śmierci niemowlęcia z powodu koronawirusa

To pierwszy na świecie przypadek śmierci tak małego dziecka z powodu choroby Covid-19.

„Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek” – powiedział Pritzker.

Zakażenie wirusem rzadko kończy się śmiercią wśród dzieci. Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois, dr Ngozi Ezike potwierdził, że „nigdy wcześniej nie doszło do śmierci niemowlęcia z powodu Covid-19″.

„Trwa dochodzenie w celu ustalenia pełnej przyczyny śmierci. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to po to, by chronić ludzi wokół nas”- powiedział Ezike.

W Chinach był przypadek wywołanej Covid-19 śmierci dziecka, które nie przekroczyło pierwszego roku życia. Natomiast w Nashville w stanie Tennessee stwierdzono niedawno zakażenie koronawirusem u dwumiesięcznego niemowlęcia. Z kolei na Florydzie zakażone jest dziecko, nie mające jeszcze roku.

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Czy Mateusz Morawiecki nas "dojedzie"?

niedz. mar 29 , 2020
Kryzys gospodarczy, który już dotyka nas wszystkich, zmusza do radykalnych działań. Rząd Morawieckiego z wielką pompa ogłosił “tarczę antykryzysową”. Po tygodniach wnikania w szczegóły okazało się, że jest to program zabezpieczający interesy banków a nie obywateli, drobnej i małej przedsiębiorczości. Liderem obrony rodzimej przedsiębiorczości staje się Paweł Tanajno. Kandydat na […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x