|

Kolejny Skandal! Odebrali dziecko za wygląd matki.

Aniela – niespełna 3 letnia dziewczynka z autyzmem została bezpodstawnie odebrana swojej mamie – Małgorzacie Talowskiej.
Do obebrania dziecka przyczyniła się pani Jadwiga T. – matka Małgosi, która doniosła policji, że jej córka rzekomo zażywa narkotyki, po czym na dowód tego, wyciągnęła owe narkotyki… ze swojej torebki.
Policja bez przeprowadzenia odpowiedniego postępowania w takiej sprawie, uwierzyła pani Jadwidze na słowo.
Pomimo próśb Małgosi, nie przeprowadzono żadnych testów na obecność w jej organizme substancji psychoaktywnych.
W dodatku, na podstawie orzeczenia chrzanowskiego Sądu dziewczynka nie powinna przebywać ze swoją matką, ponieważ kobieta WYGLĄDA jak osoba uzależniona od narkotyków!

I tak na podstawie jedynie słownego oskarżenia pani Jadwigi i wyglądu Gosi odebrano dziecko matce.

W ciągu toczących się rozpraw Aniela przebywa w tymczasowej rodzine zastępczej (od czterech miesięcy).
Małgosia póki co może widywać się ze swoją córką w terminach wyznaczonych przez PCPR i rodzinę zastępczą.

Z obserwacji Małgosi, wynika, że rodzina zastępcza dopuszcza się skrajnego zaniedbywania dziecka.
Dziewczynka mimo, że wcześniej w ogóle nie chorowała, teraz już trzy razy brała antybotyki.
Rodzina zastępcza, mimo jasnego sprzeciwu Małgosi na piśmie, wyjechała z Anielą (która miała zapalene stawu biodrowego) na ferie zimowe, po czym została przyprowadzona do przedszkola. Niedoleczona dziewczynka mocno się z tego powodu rozchorowała. Rodzina zastępcza nie chciała też wykonywać dziecku podstawowych badań, o co Małgosia wielokrotnie ich prosiła.
Teraz, gdy badania wreszcie zostały przeprowadzone okazało się, że dziecko dostało rumienia zakaźnego. W dniu 2.03.2020 ANIELKA trafiła na SOR Instytutu Pediatrii Kraków Prokocim i zdiagnozowano ZAKAZENIE DRÓG MOCZOWYCH.

Mimo to Aniela nadal przebywa u rodziny zastępczej, a służby nie reagują.

Dziewczynka bardzo chce wrócić do swojej mamy, Małgosia również tęskni za swoją córką.

Małgosia jest wzorową matką pomimo trudności, jakie sprawia opieka nad autystycznym dzieckiem. Małgorzata radzi sobie doskonale, o czym świadczy chociażby otrzymanie przez nią wyróżnienie za wychowywanie autystycznego dziecka tzw. metodą opcji.

Manifestacja pod sądem w Chrzanowie ws. bezprawnego odebrania dziecka matce

“Pomóżmy matce odzyskać jej dziecko. Nie pozwólmy na krzywdzenie Anielki przez sąd i rodzinę zastępczą!” – apelowali aktywiści, którzy walczą z bezprawiem w sądach rodzinnych.

Pod Sądem Rejonowym w Chrzanowie odbyła się manifestacja na której pojawili się m.in. Sławomir Marczewski, znany działacz społeczny i bloger, czy Wiesław Kozłowski – uczestnik Parlamentarnego Zespołu ds. przeciwdziałania alienacji rodzicielskiej.

Uczestniczący w proteście aktywiści społeczni walczący z bezprawiem w sądach rodzinnych oraz o prawa dzieci

Takich sytuacji, które zaczął również ujawniać czujny.pl , jest wciąż bardzo dużo – dzieci są bezpodstawnie odbierane swoim biologicznym rodzinom lub alienowane od jednego z rodziców na skale masową.

Dzieci zaniedbywane są przez rodziny zastępcze dla których, często to tylko źródło utrzymania.

Rodzeństwa są rozdzielane, niszczone są więzi dzieci z rodzicami… a potem jeszcze bardzo często takie dzieci sprzedawane są za granicę w ramach tzw. “adopcji”.

Co gorsza, wszystko to odbywa się w instytucjach i sądach utrzymywanych z pieniędzy podatników, które miały służyć ochronie dzieci, a nie krzywdzenia ich poprzez alienowanie od biologicznych Rodziców.

Piszcie w komentarzach co o tym myślicie.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dziwne
dziwne
4 lat temu

dlaczego odmówiła zrobienie testu na narkotyki?Jakby jej zależało to by chciała udowodnić niewinność.Ja bym tak zrobiła.

Gosia
Gosia
4 lat temu
Reply to  dziwne

Czytaj ze zrozumieniem. Mama prosiła o wykonanie testów u siebie i tak samo prosiła o to OPS. Policja i Sąd uznały, że nie ma takiej potrzeby!!!

dziwne
dziwne
4 lat temu
Reply to  Gosia

ok teraz widzę,ale jakoś trudno mi uwierzyć ,ze matce zabrali dziecko za niewinność :)Może w przeszłości miała przygodę z narkotykami lub dopalaczami.

Mama Anieli
Mama Anieli
4 lat temu
Reply to  dziwne

O testów żądałam 3x – dwukrotnie w mieszkaniu i potem przy przesłuchaniu, kiedy też złożyłam wnioski o pobranie linii papilarnych. OPS tez Zacytuję policjanta z interwencji: “bycie pod wpływem substancji odurzających w Polsce jest legalne”. Tymczasem kiedy ja byłam przesłuchiwana, w mieszkaniu matka przetrzepała wszystko i ile kasy znalazła tyle ukradła. A ile mi zostało, tyle poszło na zakupy – na kolejne dni. Bo przecież utrzymywałam nie tylko siebie i Anielę, oraz własne mieszkanie ale i babkę na urlopie (z jej 2 paczkami fajek na dzień, bo babki wypłata z DE znikała w kilka dni, a potem ja byłam fundatorką).

dziwne
dziwne
4 lat temu
Reply to  Mama Anieli

z całym szacunkiem do Pani,ale z tego co Pani pisze -wnioskuje,ze Anielka wychowywała się w patogicznym domu.Pani mama donosi na Panią na policję -poczym okrada Panią?
Dlaczego na Panią doniosła i podrzuciła narkotyki?Jeśli to nieprawda i jest Pani niewinna nie może Pani grac niepoczytalnością matki? podać ją na jakieś badania psychiatryczne i udowodnić,ze to zwykła zemsta na Pani?

Małgorzata
Małgorzata
4 lat temu
Reply to  Mama Anieli

Moja matka bywała na “kilka dni co 6-8tygodni”. Co do donoszenia na matke:
1. Zawiadomienie z 207kk z dowodami także w MP4 – odmowa wszczęcia postępowania bez podania przyczyny.
2. 234kk – jak wyżej.
3. Próba Niebieskiej Karty – 3x odmowszczęcia procedury, złożona skarga na pracownika ops, skarga oddalona jako bezzasadna.
Za to 12.03 na rozprawie to wszystko ślicznie wyskoczyło i pogrążyło matke. Tylko sąd po 3h słuchania świadków (mojej matki) zeznających na moją korzyść, oraz liczne wnioski dowodowe -NIE ODNIÓSŁ SIĘ I WYWALIŁ SPRAWE NA MAJ.

Uważny Obserwator
Uważny Obserwator
4 lat temu
Reply to  dziwne

Dziwne- jakby odbierać dzieci każdej matce, która brała kiedyś jakieś narkotyki, to by rodzin zastępczych nie wystarczyło. Ludzie różne rzeczy robią w młodości, i nie musi to oznaczać, że teraz ten ktoś nie jest dobrym rodzicem.

Ola
Ola
4 lat temu
Reply to  dziwne

Nawet gdyby miała w przeszłości przygode z narkorykami – sąd nie powinien – a daje sobie prawo zabierac niewinnej osobie dziecko… trzymam kciuki za Panią Malgosię i Anielkę, aby szybko były razem

Malina
Malina
4 lat temu
Reply to  dziwne

Bardzo mało Pani wie o praktykach OPS, PCPRach i Sądów rodzinnych.

Krystyna
Krystyna
4 lat temu
Reply to  Malina

Obserwuje panią Gosię od kilku tygodni jak i jej koleżankę z Fb p.Anetę której rzekomo miasto Brzeg nie pomaga.Obydwie panie manipulują całą sytuacją przy której cierpią tylko dzieci.
Obydwie panie wykorzystują Fb ściągając ludzi spoza swoich miejscowości bo w ich miejscach zamieszkania nikt już nie wierzy w to co mówią.Te kobiety potrzebują wsparcia ludzi, lekarzy którzy wyleczą te kobiety z nienawiści.Szkoda ze nie pokazują zdjęć i nie opisują co się działo w ich domach wcześniej zanim do odebrania dzieci doszło.

nazir
nazir
4 lat temu
Reply to  dziwne

jak jestczlecenoe na dzircko yo noe maka z tym problemu. w dadach rodzinnych fzieja sie rozne cuda…. to ruska ruletka.

Mank
Mank
4 lat temu

Czy dziennikarz, który napisał ten artykuł bierze pełną odpowiedzialność? Czy przypadkiem nie bronicie matki dziecka, która sama chciała oddać dziecko gdy stwierdzono u niej autyzm? Z całym szacunkiem “Pani” Gosiu gdyby chciała Pani coś zrobić… To po pierwsze znalazłaby Pani pracę, a nie siedziała w sieci i szczula na wszystkich dookoła prosząc o pieniądze na życie…Wystarczy chcieć i starać się o odzyskanie córki, ale obelgami i nastraszaniem nic nie osiągnie.

Iza
Iza
4 lat temu
Reply to  Mank

Jak czytam takie komentarze to brak mi słów. Uważam, że ludzie, którzy nie używają mózgu nie powinni również korzystać z internetu (aby nie osłabiać innych swoją bezdenną głupotą).

Mama Anieli
Mama Anieli
4 lat temu
Reply to  Mank

Skoro, wg Pani, tylko szczuje wszystkich na siebie i o dziecko się nie staram, to może niech Pani wymieni – co zrobiłam w 5mcy aby Aniela wróciła do domu? Zakładanie z góry, że ktoś czegoś nie zrobił, także wypada poprzeć argumentacją. Więc słucham.

Ola
Ola
4 lat temu
Reply to  Mama Anieli

Prosze sie nie martwić hejtem na Panią… zawsze znajdzie sie ktoś, kto szuka powodów do krytyki, a jak ich nie znajdzie to skupia się na umoralnianiu, pouczaniu i krytykowaniu innych… Pani Małgosiu ponownie napiszę że trzymam kciuki za Panią i Anielkę. Ola

Agnes
Agnes
4 lat temu

Ta jak i każda podobna sprawa zawsze ma drugie dno. Trzeba spojrzeć obiektywnie. Za niewinność się raczej dzieci nie odbiera, a już na pewno nie tak szybko. Proszę się zastanowić co Pani i jej babka robicie tej biednej dziewczynce?! Jeszcze artystycznej! Może należy zakopać topór wojenny( bo tak wynika z tekstu) dla dobra dziecka?! Weź kobieto tą swoją matkę i usiadzcie razem do stołu i zastanówcie się co robicie!

Bbbbbbb
4 lat temu
Reply to  Agnes

Najlepiej jak babka zniknie z życia wnuczki i córki
Co to za matką która szuka zemsty na własnej wnuczce

Mama Anielki
Mama Anielki
4 lat temu
Reply to  Agnes

A od kiedy to babka ma prawo do opieki nad nie swoim dzieckiem na równi z jego Rodzicem? Moja matka znęcała się nade mną 30lat (na co mam dowody, łącznie z podżeganiem mnie do samobójstwa). Myślisz że zakopanie toporu wojennego nagle sprawi że moja matka mnie pokocha? Nie. Skoro nie mogła wpływać na moje wychowywanie córki, to postanowiła że pozbawi mnie córki – typowe toksyczne zachowanie. Więc pytam drugi raz: to ja mam się ugiąć dla dobra dziecka? Czy może babka ma odpuścić i spadać, bo wychowała Nb już dwoje dzieci i średni jak widać dawała przykład, skoro ani ja ani brat nie chcemy jej w naszym życiu.

Aniołek
Aniołek
4 lat temu

To jeszcze mało widzieliście, odbiera się dzieci osobom niepełnosprawnym tylko dla tego że nie maja warunków bo za małe mieszkanie bo za niskie renty a potem jeszcze dodatkowo każe się im płacić alimenty na odebrane im w brew ich woli dzieci. Tym czasem Adrian tak ładnie jeżdzi i pierdoli o wsparciu rodzin, chyba rodzin jego kumpli.

แผ่นกรองหน้ากากอนามัย

Thanks so much for the blog post.

เบอร์สวย

I like this website very much, Its a very nice office to read and incur information.

SMS
SMS
3 lat temu

I used to be able to find good info from your blog posts.

Ewelina
3 lat temu

Gnoje bezprawne i tyle w temacie!!!! Zajmjicie sie dziecmi ktore potrzebuja interwencji a nie dzieckiem ktore mialo wspaniala opieke, milosc itd slepi ,gusi na krzyk dzieci potrzebujacych pomocy , zajmuja sie byle gownem by tylko walute liczyc a nie tym co trzeba takich do posredniaka a nie na pelniacych funkcjie nieudacznikow bez szkoly i serca!!! Precz z b
ezmozgami

Monika
Monika
3 lat temu

Ludzie wy w sąsach chyba nie byliście, nawet nie wiecie jakie fikcje literackie potrafią sami sedziowie wymyślać …