|

Marcin Bustowski pozwany przez Animex Foods – rozprawa w jeleniogórskim Sądzie Okręgowym.

28 kwietnia 2021 r. odbyła się rozprawa Marcina Bustowskiego w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Został on pozwany przez spółkę Animex Foods o zniesławienie. Żądają od Bustowskiego 50 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz Hospicjum Onkologicznego na terenie Dolnego Ślaska.

Przypomnijmy, że Marcin Bustowski prezentował publicznie pomiary żywności, produkowanej przez Animex Foods sp.z o.o. urządzeniem firmy SR Tech odczytując wyniki z urządzenia. Dodatkowo publikował również badania laboratoryjne. Jednak Animex poddał wątpliwości jakość urządzenia pomiarowego i na tym się koncentrowano, pozywając w procesie cywilnym Bustowskiego.

Powstaje jednak pytanie: dlaczego mięso od rolnika na zdrowych paszach wskazuje wyniki prawidłowe i świeci na zielono, a mięso Animexu na czerwono z podniesionym wynikiem?

Czy urządzenie pomiarowe wykrywa szereg innych szkodliwych substancji w produktach Animexu oraz czy wynik może być podniesiony, albowiem urządzenie może wskazywać obecność glifosatu (Roundup) pochodzące z pasz którymi skarmiane są zwierzęta hodowane i przetwarzane na szynki i parówki.

Brak możliwości obrony podczas procesu.


W trakcie procesu adwokat Marcina Bustowskiego chciał przedstawić stanowisko strony i zacytować wypowiedzi Bustowskiego, odnoszące się do jakości żywności oraz przedstawić raport NIK-u. Jednak jego wniosek nie został przez sąd przyjęty.

Przypomnijmy, że zgodnie z raportem Najwyższej Izby Kontroli, sanepid posiada tylko 60 odczynników na 330 stosowanych. Zatem jaka jest kontrola jakości żywności w Polsce skoro 270  substancji nie jesteśmy w stanie skontrolować?

“Raj dla producentów” – komentuje Bustowski.

Sędzia prowadząca sprawę uznała jednak, że

to ona tu rządzi i będzie decydowała kto w sprawie może się wypowiadać a kto nie”.

Bustowski oburzony zachowaniem sędzi, opuścił salę rozpraw przed zakończeniem posiedzenia. Zażądał nagrania z rozprawy.

Czekamy na dalsze dowody w sprawie i kontynuację procesu. Przecież tu chodzi o zdrowie Polaków.

Ponadto widzimy wycofywanie w ostatnim czasie mięsa Animexu ze sklepów z powodu wykrytej salmonelli i parówek Pikok Sokołowa z bakterią listeria, która jest groźna dla zdrowia.

A co z tymi co już te produkty zakupili i zjedli? – pyta Bustowski.

Bustowski uświadamia więźniów.


Po wyjściu z Sądu, Marcin Bustowski udał się na tyły budynku, gdzie znajduje się areszt śledczy. Przez megafony uświadamiał zatrzymanych jaką żywnością są karmieni. W odpowiedzi na przekazane informacje usłyszał donośne hasło: “je**ć pis”.

Pomimo przeciwności, walka o zdrowie trwa.


Bustowski wystąpił do wielu instytucji o środki na badanie dzieci na zawartość glifosatu w ich organizmach. Wśród firm do których wniosek został złożony są m.in. McDonald’s, Animex, Jeronimo Martins czy Bayer. Wnioski na badanie dzieci pracowników, złożone zostały również w komendzie jeleniogórskiej policji oraz do sądów. Do dnia dzisiejszego żadna z wymienionych instytucji nie odpowiedziała na złożone pisma.
Środki na badanie dzieci przyznał natomiast prezydent Jeleniej Góry. Podpisał umowę z laboratorium Alab na przebadanie 100 dzieci.

Gmina Mirsk dołączyła do akcji badania dzieci.

29 kwietnia 2021 r. odbyło się posiedzenie rady gminy Mirsk. Radni wraz z burmistrzem, podjęli decyzję o przeznaczeniu środków na badanie 50 dzieci z ich gminy. W związku z czym podpiszą umowę z laboratorium Alab, przekazując bezpośrednio do nich środki na zbadanie dzieci.

Pomimo wielu prób blokowania działań Marcina Bustowskiego, akcja uświadamiania społeczeństwa trwa i dociera do coraz większej liczby osób.

Fotorelacja z wizyty Czujnego w Jeleniej Górze wkrótce na naszym funpage’u.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments