|

Policja czy prywatna firma ochroniarska Jarosława Kaczyńskiego?

Jak co miesiąc, Jarosław Kaczyński wraz z towarzyszami świętują obchody “miesięcznicy smoleńskiej”. Również 10 maja 2021 roku odbyły się po raz 133, obchody rocznicy katastrofy w Smoleńsku.

Po mszy w intencji osób, które w katastrofie zginęły, Kaczyński oraz towarzyszący mu politycy PIS udali się na plac Piłsudskiego, gdzie złożyli kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. W czasie obchodów Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszyli: premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, były marszałek Senatu Stanisław Karczewski i były szef MON Antoni Macierewicz.

Jak co miesiąc służby mundurowe, są w pełnej mobilizacji aby zachować porządek podczas obchodów.

Wojsko samo sobie nie poradzi.

 

Żołnierze dowodzeni przez gen. Roberta Głąba, mogli nie poradzić sobie z armią przeciwników PIS-u. Armia ta w liczebności ok.10 osób wśród których znalazła się “Babcia Kasia” – jedna z liderek lewackiej opozycji. Gupa była tak dużym zagrożeniem, że działania wojska musiała wesprzeć policja. Zablokowane zostały ulice dookoła placu Piłsudskiego, snajperzy strzegli porządku z dachu pobliskiego budynku.
Łącznie mogliśmy zobaczyć ponad 100 funkcjonariuszy służb mundurowych. Do tego należy dołożyć pokaźną liczbę “tajniaków”.

 

Podatnicy sponsorem prywatnej ochrony Jarosława Kaczyńskiego.

W 2018 roku na łamach Gazety Prawnej, mogliśmy przeczytać:

Za zabezpieczenie przez policję miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu od października 2015 r. do lutego 2018 r. zapłaciliśmy 2,6 mln zł – poinformował w czwartek w Sejmie poseł PO Cezary Tomczyk. Zdaniem posła:

“to jest rachunek, który PiS wystawia Polakom”

W obecnym czasie, mobilizowane są dużo większe siły. Ile to kosztuje, prawdopodobnie nie będzie nam dane się dowiedzieć.  Już w 2019 roku portal OKO.press informował:

Od 10 kwietnia 2019 policja zwodzi nas w sprawie kosztów zabezpieczenia 9. rocznicy smoleńskiej. Twierdzi, że liczba policjantów i sprzętu jest tajemnicą, a kosztów nie da się wyodrębnić z wydatków na działania policji tego dnia. Kiedyś podawała te dane. Pytamy: czy to regres informatyczno-cywilizacyjny? Nasi informatorzy twierdzą, że raczej polityczne naciski.

Miejmy nadzieję, że przyjdzie czas kiedy rachunek za te działania, zostanie wystawiony osobie odpowiedzialnej za jego stworzenie. I dług wobec obywateli (którzy ponoszą koszty tych działań) zostanie spłacony.

Prywatna firma ochroniarska – policja, świadczy swoje usługi nie tylko podczas obchodów.

Mogliśmy dziś przeczytać wypowiedz Ryszarda Kalisza, na temat działań policji w okolicach domu Jarosława Kaczyńskiego.
Według medialnych doniesień, w okolicach żoliborskiej willi codziennie przebywa do 40 funkcjonariuszy. Były szef MSWiA Ryszard Kalisz, jest oburzony tą sytuacją .

“To są po prostu działania totalnie nieprofesjonalne. Działania, które nie przystoją policji, komendantowi policji stołecznej, czy szefowi wydziału, czy komendantowi głównemu. To jest w ogóle skandal.”

Powiedział adwokat w programie “Newsroom”. Były poseł SLD nie wini za tą sytuację, funkcjonariuszy którzy te rozkazy wykonują.

“Do tych policjantów, którzy tam stoją nie mam żadnej pretensji. Pretensję mam do komendantów stołecznego i głównego. Są tak bezrefleksyjni, że stali się PiS-owskim organem i wykonują wszystko to, co każe im kierownictwo PiS-owskie, czyli minister spraw wewnętrznych i administracji” – powiedział Ryszard Kalisz.

Dodać możemy do tej wypowiedzi, że poza tym, że są pisowskim organem i wykonują każde polecenie kierownictwa, to nagminnie swoimi rozkazami łamią prawo i nękają obywateli.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czlowiek
Czlowiek
3 lat temu

DOSC PSYCHICZNEGO ZNECANIA SIE NAD NIEWINNIMI LUDZMI-POLAKAMI-
I NICZYM NIE OGRANICZONEGO BEZPRAWNEGO PRZESLADOWANIA Z UZYCIEM SILY FIZYCZNEJ W DOWOLNYM MIEJSCU I GODZINIE!
W imieniu wszystkich poszkodowanych!

Marco_zg
Marco_zg
3 lat temu

“Żołnierze dowodzeni przez gen. Roberta Głąba”. Nazwisko adekwatne do piastowanego stanowiska? . Z drugiej strony, czas przemija i nikt nie jest wieczny. Ludzikowi z Mickiewicza, latek raczej nie ubywa. Dobra sprawa w tym że nie rozsiał swojego materiału genetycznego. Selekcja naturalna.