fbpx
 

Prezydent podpisał wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią o kolejne 60 dni.

Prezydent Andrzej Duda podpisał wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią o kolejne 60 dni.

Prezydent podzielił argumentację rządu w sprawie konieczności przedłużenia stanu wyjątkowego.

Wniosek zostanie złożony na ręce pani marszałek Sejmu i zostanie przedstawiony parlamentarzystom oraz poddany pod głosowanie.

Sejm rozpatrzy wniosek prezydenta o przedłużenie o 60 dni stanu wyjątkowego na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego najprawdopodobniej dziś wieczorem 30 września 2021r.

Przypomnijmy, że stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek rządu.

Rząd podjął we wtorek 28 września 2021r. decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

JKS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

Rząd zwleka z zapowiedzianymi obostrzeniami? Czy obawiają się reakcji wolnych ludzi?

czw. wrz 30 , 2021
Rządzący i media rozsiewali informacje o czwartej fali i czekających obostrzeniach, które miały dotknąć zwłaszcza niezaszczepionych.   Zapowiedzi zwiększenia segregacji sanitarnej, surowszych obostrzeń zwłaszcza dla niezaszczepionych miała mieć miejsce gdy liczba zakażeń przekroczy 1000 przypadków dziennie.   Obecnie zostały przedłużone i obowiązują znane nam obostrzenia.   Jak wiemy spora część […]
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x