Kamrat Marcin Osadowski zatrzymany!

Policja zatrzymała na bydgoskim rynku, w sobotę,  Marcina Osadowskiego, partnera Aleksandra Jabłonowskiego vel Wojciecha Olszańskiego w internetowych i wiecowych wystąpieniach.
Zatrzymanie odbyło się pod zarzutem gróźb karalnych pod adresem posłów i wymachiwanie – rzekomo prawdziwym pistoletem

 Osadowski podczas przemówienia stał z podobizną postaci Aleksandra Jabłonowskiego. I go cytował.
W pewnym momencie wyciągnął atrapę pałki mówiąc: – To jest narzędzie, które trzymał Wojciech. Wojciech powiedział:

Znajdzie się kij na poselski ryj!!! Ten kij tworzy się każdego dnia, to są zapisy wideo sesji parlamentarnych. To są zapisy w aktach, kto jak głosował.
Przy okazji wspomniał poseł Marcelinę Zawiszę z partii Razem i przypomniał, że Wojciech Olszański nazwał ją „kurwą”.

Sam Olszański został zatrzymany już 31 stycznia, kiedy to zaczął, się odgrażać politykom, będących za przymusem szczepień.

Dostało się m.in. wymienionej z imienia i nazwiska powyższej poseł z neokomunistycznej partii Razem.
Roztrzęsiona Marcelina Zawisza tak to skomentowała na konferencji prasowej:

„ Zostały wobec mnie użyte nie tylko słowa niecenzuralne, ale również pan Wojciech O. groził mi śmiercią i użyciem długiego kija na mojej głowie. Tłum, który spotkał się z panem Wojciechem O. na bydgoskim rynku krzyczał, że dorwie mnie w związku z czym podjęłam działania. Dzisiaj byłam na komendzie na ulicy Wilczej „…
„ To jest sytuacja w zasadzie bez precedensu, gdzie bezpośrednio mężczyzna wzywał do tego, żeby zamordować posłów, że nie boi się polskiego państwa, sądów. Mam nadzieję, że polskie państwo wykaże się odwagą i nie będzie kolejny raz klękać przed antyszczepionkowcami „

Skomentować można to w ten sposób: Olszański ( który za groźby „siedzi” od 31 stycznia tego roku) niezbyt precyzyjnie się wypowiedział. Pani Marcelina nie jest „kurwą”. Ona chciała pod przymusem poddawać ludzi eksperymentowi medycznemu dla zmylenia zwanego szczepieniem. A to jest po prostu bandytyzm .

Wracając do wystąpienia Osadowskiego w sobotni wieczór, na Starym Rynku w Bydgoszczy – nie zabrakło wątku żydowskiego, czyli tradycyjnych okrzyków:

 „Tu jest Polska a nie Polin!”

Osadowskim został zatrzymany przy okrzykach tłumu “Wstyd!”, “hańba!”. Domagał się podania podstawy prawnej zatrzymania oraz tego, żeby policjanci go nie szarpali

Najpierw usłyszał  – art. 244 Kodeksu postępowania karnego, który reguluje okoliczności zatrzymania przez policję, np. przy uzasadnionym podejrzeniu popełniania przestępstwa i obawach o ucieczkę.

Teraz zarzutem jest : kierowanie gróźb.

Poniżej wideo z zatrzymania:

https://www.youtube.com/watch?v=vTQ1-EYH8nY&t=1s

Jak donosi oficjalna strona kamracka nptv.pl:

Stan na godz. 14:00 / 21.02.2022

Nie zostały do tej pory przeprowadzone żadne czynności prokuratorskie wobec Marcina. Nie ma żadnych decyzji dotyczących w jakich godzinach zostaną przeprowadzone.
Trwa wymiana pism pomiędzy pełnomocnikiem, a instytucjami zaangażowanymi w tę  sprawę i inne czynności prawne mające na celu uwolnienie Marcina.
Przypominamy, iż od zatrzymania do decyzji sądu może upłynąć  max 72 godziny.

BARDZO WAŻNE INFO!
Do sprawy włączył się dziś Pan poseł Grzegorz Braun, oferując wolę współpracy oraz gotowość poręczenia osobistego za Marcina.

Dziś w godzinach wieczornych podamy kolejne informacje.
Czołem!

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments