|

Pani sędzia miażdży nielegalne rozporządzenie.

Pani sędzia Dorota Lenarczyk z żywieckiego sądu rejonowego wydała postanowienie potwierdzające nielegalność rozporządzenia „w sprawie noszenia maseczek”.

Tym razem oskarżoną była redaktor portali Rebel24.pl i Czujny.pl – Jowita Kowszyn- Sumara.

Pani sędzia nie zostawiła suchej nitki na autorach rozporządzenia nakazującego zakrywanie ust i nosa. Wytknęła braki formalne, które znają choćby  studenci prawa: „ odpowiedzialność karna może dotyczyć tylko czynu, określonego przez ustawę”.

Rozporządzenie jako akt wykonawczy dla ustawy, prawo niższego stopnia nie może tworzyć prawa, które karze ludzi.

Dodatkowym argumentem odmówieniem wszczęcia to Konstytucja: „ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw- mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa i porządku publicznego, bądź ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób”.

 

Dziękujemy Pani Sędzi Danucie Lenarczyk za wydanie postanowienia przed końcem upływu tego nielegalnego rozporządzenia. Mogła poczekać, “pójść na łatwiznę” i wydać postanowienie- umorzyć sprawę na podstawie normy: jeżeli dany czyn już nie jest zabroniony, to nie podlega karze.

Ale widocznie wolała zmiażdżyć argumentami autorów tego bubla, który przez dwa lata zatruwał życie Wolnym Polakom.

Przypomnijmy, że od 28 marca ustało to nielegalne rozporządzenie, które m.in. nakłada obowiązek noszenia maseczek.

Chociaż w ten symboliczny sposób, nasza dwuletnia walka, w której wykazywaliśmy maseczkowe bezprawie została po raz kolejny doceniona.

Z tej okazji redaktor Majcher w towarzystwie redaktor Kowszyn- Sumary zrobił wykład policjantom w budynku sądu:

Kolejny raz mieliśmy rację. Cała redakcja czujny.pl miała sprawy w sądach lub musiała stawiać się na komisariaty policji , m.in  z powodu tych pierd*** maseczek.

A artykule poniżej możecie przeczytać o satysfakcji policji z popełnienia ponad miliona przestępstw w świetle postanowienia pani sędzi:

Policja chwali się: milion mandatów przez dwa lata.

Similar Posts

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
korwinista
korwinista
2 lat temu

W przychodniach i szpitalach nadal reżim i nie ma zwolnienia dla astmatyków, niedotlenieńców wszelkiej maści.

Marek Palarczyk
Marek Palarczyk
2 lat temu

nie zapominajcie, że to durne rozporządzenie dalej obowiązuje w placówkach zdrowotnych czyli szpitalach, przychodniach i aptekach i nawet nie wiem czy są teraz w nim zawarte jakieś wyjątki typu zaświadczenia zwalniające z noszenia masek…