|

Ukraińcy mają nie płacić podatków w Polsce czyli przepis na budowanie wrogości.

Senat RP podjął uchwałę: “w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw podatkowych w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy”.

W skrócie chodzi głównie o zwolnienie z podatku dochodowego oraz od darowizn obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy zamieszkali w Polsce po ataku Rosji na Ukrainę.

Zwolnienie ma obejmować roczne przychody do kwoty 85 528 zł osiągniętych z tytułu stosunku pracy, stosunków pokrewnych, umów zlecenia w czterech kolejno po sobie następujących latach podatkowych.

Senacki projekt idzie do teraz do Sejmu.

Wedle danych Straży Granicznej przybyło 2,6 mln uchodźców z Ukrainy do dnia 10 kwietnia 2022 r.

Komentarz redakcji:

Kolejne prawo na wzajemną wrogość. Jest to jawna dyskryminacja gospodarzy we własnym domu. Rządzący jak zwykle odbijają się “od ściany do ściany”. Przez ostatnie dwa lata na wyścigi walczyli z koronawirusem. Kiedy odwołano pandemię, natychmiast zapomniano o szczepieniach i maseczkach. Groźny wirus znikł “jak nożem uciął”.  Ale teraz obowiązuje hasło, że trzeba kochać Ukraińców bardziej niż Polaków.

Znowu jesteśmy w objęciach paranoi.

 

 

Similar Posts

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalenka squad
Magdalenka squad
2 lat temu

Chazarskie śmiece z wiejskiej bez wystrzału przesiedlą ukraińców na nasze tereny a nas wypierdolą w czort. Jak się nie uda dozbroją Upa i oni nam powtórke z Wołynia na naszych terenach zorganizują.

Szymon
1 rok temu

W ostatniej relacji dosyć wyrażnie było słychać twoj adres krakowski. Musisz ogladac sie za siebie teraz kolo domu panie majcher

Janusz
Janusz
1 rok temu
Reply to  Szymon

A chuj cię obchodzi jego adres podżegaczu.