|

Policja chwali się: milion mandatów przez dwa lata.

Od początku działań związanych z pandemią naszym głównym zadaniem było maksymalne ograniczenie transmisji wirusa. Niestety nie wszyscy stosowali się do obowiązujących przepisów. Ukaraliśmy mandatami m.in. ponad milion osób, które nie chciały zastosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa

— poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

“Można więc śmiało powiedzieć, że dzięki policjantom w znacznej mierze ograniczaliśmy transmisję wirusa, dzięki czemu polska służba zdrowia nie została zakorkowana i nie została obciążona w takim zakresie, aby nie można było udzielać bieżącej pomocy”

Policjanci w związku z brakiem maseczki pouczyli 1 mln 051 tys. 440 osób, wystawili 1 mln 099 tys. 737 mandatów oraz sporządzili 119 tys. 275 wniosków o ukaranie do sądu.

Dokonali ponad 2,91 mln kontroli placówek handlowych pod kątem przestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Ujawniono ponad 460 tys. nieprawidłowości i prawie 645 tys. wykroczeń” .

Skontrolowali ponad 7,6 tys. dyskotek i klubów:

“Podczas kontroli ujawniono 455 wykroczeń, pouczono 33 osoby, wystawiono 116 mandatów, sporządzono ponad 2,8 tys. wniosków o ukaranie do sądu. Ujawniono też 52 przestępstwa oraz przekazano 42 notatki do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wystosowano również 46 sankcji o zamknięciu lokalu”

Skontrolowali łącznie ponad 1,5 mln pojazdów transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są przepisy sanitarne.

“Chodziło o to, żeby sprawdzić, czy osoby poruszające się komunikacją zbiorową zakrywały nos i usta oraz czy były przestrzegane przepisy, które wówczas obowiązywały” — powiedział Ciarka

Koszmar z maseczkami dobiegł końca. Teraz jesteśmy na etapie, w którym system sam sobie umarza karalność nielegalnego rozporządzenia na mocy art. 2 k.w.

Poniżej postanowienie o umorzeniu postępowania wobec redaktora czujny.pl Marka Makary.

Nie tylko policja dokazywała w gnębieniu Polaków.
Dostało się też jednemu z niewielu rozsądnych posłów, który był notorycznie karany finansowo przez prezydium sejmu RP.
Na twitterze Włodzimierz Skalik, szef biura partii Grzegorza Brauna napisał za brak maski na posiedzeniach sejmu, poseł Braun został ukarany łączną kwotą 280 983,76 zł. Ściąganie tej kwoty z wynagrodzenia posła trwa już prawie dwa lata i zakończy się około połowy 2024 roku.

Od poniedziałku 28 marca zniesiono obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza, i aptek. Od maja również w tych miejscach nie będzie takiego przymusu. Obowiązek noszenia maseczek wprowadzono w Polsce 16 kwietnia 2020 r. Zniesiony został także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19.

Komentarz redakcji:

Tradycyjne dobre samopoczucie rzecznika Ciarki wynikające z rzekomo dobrze wykonanej pracy przez policję budzi sprzeciw w redakcji czujny.pl

W naszej ocenie dokonano 1 099 737 przestępstw urzędniczych z art. 231kk.

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

O rzeczniku Ciarce pisaliśmy n.p. tutaj:

Policja, bany, donosy i cenzura.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Policja chwali się: milion mandatów przez dwa lata. […]