Głogów, starcie z milicją wygrane przez Polaków. “Polaku, dawaj z nami!”

Spread the love

Uczestnicy pochodu “Polaku, dawaj z nami!” w Głogowie, zaczęli juz się zbierać o godz. 10. Trwała wtedy przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej.

plakat z wydarzenia
plakat z wydarzenia

Po przysiędze i pod zakończenie uroczystości demonstranci wykrzyczeli nowo zaprzysiężonym żołnierzom, żeby nie pozwolili na to, żeby Naród był wykorzystywany przez polityków i żeby nie dawali się wysyłać przeciwko innym Polakom.

O godz. 12 ruszył kilkusetosobowy pochód przez ulice Głogowa. Marsz kilkukrotnie był zakłócany przez policję. Mundurowi zatrzymali z niejasnych powodów co najmniej 2 osoby. Było to przyczyną wzburzenia manifestantów i “pogonienie” policji!

Na filmiku poniżej można zobaczyć jak dwie “kabaryny” w pośpiechu uciekają przed wzburzonym tłumem..

Policja wezwała oddziały “Białych Kasków”, żeby dokonać rozwiązań siłowych. Ale dzięki przytomności umysłu organizatorów nie doszło do większych zamieszek i ofiar.

Na ulicach Głogowa trwała swoista gra “w kotka i myszkę”. Policja próbowała zatrzymać, zakłócić pochód ale manifestanci umiejętnie wymykali się funkcjonariuszom.

Cała relacja wideo jest do zobaczenia na fanpejdzu  Czujnego na FB.

Głogów jest jednym z przodujących “obudzonych” miast. W marcu odbyła się tam głośna manifestacja pod hasłem: “Polaku dawaj z nami! Pora ściągnąć te kajdany!”

Kibice ponad podziałami w Głogowie.

 

Author: Kris

1 thought on “Głogów, starcie z milicją wygrane przez Polaków. “Polaku, dawaj z nami!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *