fbpx
 

Iran w objęciach koronawirusa

Spread the love
(wikipedia)

Świat obiegła wiadomość, że Mohammad Mirmohammadi, doradca przywódcy Iranu ajatollaha Alego Chamenei, zmarł właśnie wskutek zarażenia koronawirusem.

Mirmohammadi miał 71 lat, był jednym z najbliższych doradców ajatollaha. Z tego samego powodu zmarł wcześniej jeden z najważniejszych duchownych Iranu, Hadi Khosroshani. Z chorobą wciąż zmagają się między innymi wiceprezydent kraju i minister zdrowia.

Do poniedziałku w Iranie zanotowano 66 zgonów i ponad 1500 przypadków stwierdzonych zachorowań wskutek wirusa.

Co ciekawe, Iran jest drugim po Chinach krajem zmagającym się z największymi skutkami koronawirusa. Zawieszono tam prace parlamentu, zamknięte są uniwersytety i szkoły. Wszystkie wydarzenia masowe, włączając w to piątkowe modlitwy, zostały odwołane. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dostarczyła już do Teheranu wyposażenie dla 15 000 pracowników ochrony zdrowia i zestawy mogące służyć do postawienia diagnozy prawie 100 000 osób.

pas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Nadludzie mieli rządzić światem

śr Mar 4 , 2020
Spread the loveHitlerowska polityka demograficzna miała dwa cele: pierwszym było zwiększenie prokreacji w ramach rasy wyższej o typie nordyckim, drugim pozbawienie możliwości płodzenia poprzez sterylizacje osób chorych genetycznie. Plan stworzenia niemieckich nadludzi można przyrównać do hodowli zwierząt. Hodowca tak dobiera skrzyżowanie danej rasy aby uzyskać spodziewane potomstwo. Stworzona rasa germańskich […]
Lodówki na Ceneo.pl