Szczepionkowe manipulacje Mazurka w rozmowie z Kukizem.

Gościem Roberta Mazurka w RFM FM był lider Kukiz15′ Paweł Kukiz.

Dziennikarz już w pierwszym pytaniu dokonuje manipulacji. Zadaje pytanie z tezą i próbuje ośmieszyć Polaków, którzy nie chcą z rożnych powodów przyjąć niezbadanych substancji.

“…czy pan się zaszczepi czy też wierzy pan tym, którzy twierdzą, że to wszystko to jest spisek, bo chcą nas zaczipować?”

Paweł Kukiz nie daje się redaktorowi Mazurkowi:

“Panie redaktorze, raczej się zaszczepię, tzn. się zaszczepię, bo generalnie się cały czas szczepiłem. Natomiast rozumiem te osoby, które mają pewne wątpliwości w sytuacji, gdy nie ma żadnych gwarancji. Ta szczepionka nie jest do końca przebadana i nie ma żadnych gwarancji, czy ona nie spowoduje skutków ubocznych. Mówiąc inaczej, gdyby powstał taki fundusz, który gwarantuje ludziom, że w przypadku ciężkich powikłań dostają odszkodowania, byłoby dobrze.”

Redaktor Mazurek musi uzyskać potwierdzenie chęci zaszczepienia się od Kukiza, pomimo, że już je dostał. Widocznie ma potrzebę lub zamówienie, żeby to wybrzmiało jak najczęściej na antenie radia.

“No dobrze, ale panie pośle, z całym szacunkiem, powikłania, bo ja pytałem, czy pan się ostatecznie zaszczepi, pan mówi, że się zaszczepi, choć rozumie tych, którzy mają wątpliwości.”

Kukiz tłumaczy dlaczego akurat on szczepi się:

“Ja się zaszczepię, tak, bo ja się szczepiłem wielokrotnie, ja jestem jedną wielką szczepionką, ponieważ byłem szczepiony na wszystkie choroby świata w czasach, kiedy byłem w komisji służb specjalnych. A poza tym jestem dzieckiem, śp. lekarza, mój ojciec był lekarzem i to była u nas norma – szczepienia i tego typu zdarzenia.”

Redaktor Mazurek kwituje:

“Paweł Kukiz, zaszczepiony na wszystkie choroby świata. Będzie pan kiedyś okazem badanym, nie tylko przez medycynę.”

Obejrzyj:

Właścicielem stacji radiowej RMF FM jest niemiecki koncern medialny Bauer Media Invest GmbH.

W lutym tego roku, redaktor Mazurek nie wiedział jeszcze jaka jest “mądrość etapu” i wspólnie z ówczesnym ministrem zdrowia obśmieli możliwość noszenia maseczek:

https://www.czujny.pl/min-zdrowia-szumowski-maseczki-chronia-ale-przed-smogiem/

 

 

Similar Posts