Wizja lokalna w Głogowie ze “spałowaną” Sylwią.

Podczas protestu w Głogowie przeciw rządowym obostrzeniom “Polaku, dawaj z nami!” , jeden z interweniujących policjantów użył pałki wobec kobiety, chwycił ją za gardło i przewrócił na ziemię.
11 kwietnia protestujący szli pokojowo przez miasto, było spokojnie, dopóki policja nie zaczęła interweniować. Funkcjonariusze byli agresywni, wyłapywali pojedyncze osoby z tłumu.

O zajściach pisaliśmy tutaj:

https://www.czujny.pl/relacje-z-krakowa-glogowa-i-innych-miast-i-miasteczek-kibice-przeciwko-represjom-wobec-narodu/

Dolnośląska policja “idzie w zaparte”, uważa, że interwencja przebiegła prawidłowo:

“W trakcie zabezpieczenia zgromadzenia w Głogowie agresywna protestująca szarpała policjanta za mundur. Została uprzedzona o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego, mimo to nie zmieniła swojego zachowania. Użyto wobec niej pałki służbowej zgodnie z ustawą o ŚPB. Została zatrzymana”

 

Redaktor Marek Majcher dokonał wizji lokalnej z poszkodowaną Sylwią i jej bratem Konradem.

Oto materiał wideo:

Dziewczyna opowiada, że szła z bratem i kolegą koło hotelu Kubuś. Jej brat i kolega zostali zaatakowani przez policję, więc chciała im pomóc.

Za to została uderzona pałką w udo, na szczęście przez torebkę, chwycona za gardło, rzucona na ziemię i uderzona pałką w brzuch.

Następnie została zatrzymana przez 43 godziny. Po wszystkim “planują” jej  postawić  3 zarzuty.

Redaktor Majcher zauważył, że interwencja policjanta mogła się skończyć tragicznie dla Sylwii, choćby z powodu chwytu za gardło. Miejsca szczególnie newralgicznego dla zdrowia i życia.

Komentarz redakcji:

Ponownie policja została użyta do nękania obywateli, którzy w pokojowy sposób pragnęli zamanifestować swoje poglądy. Do czego mają prawo zagwarantowane przez konstytucję. Tym razem obok “zwykłego nękania” w postaci spisywania i wlepiania mandatów, doszło do pobicia. I to kobiety.

Na to, w Polsce, nie ma zgody!

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
3 lat temu

Wina policjanta myśl co robisz brzuch a nie było aż takiego powodu żeby traktować dziewczynę

trackback

[…] Wizja lokalna w Głogowie ze “spałowaną” Sylwią. […]