|

Ośrodek szkalowania Polaków.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:
twarz: cera czerwona, twarz okrągła, brak zarostu
oczy: oczy wąsko rozstawione, oczy wpadnięte
…..
Podstawy poszukiwań:
Art. 300 § 2 Udaremnianie lub uszczuplanie zaspokojenia swojego wierzyciela poprzez usuwanie, ukrywanie, zbywanie, darowanie, niszczenie, rzeczywiste lub pozorne obciążanie albo uszkadzanie składników swojego majątku zajętych lub zagrożonych zajęciem

https://poszukiwani.policja.pl/pos/form/r13858472493661,GAWEL-RAFAL.html

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych został założony przez poszukiwanego Rafała Gawła, który skazany na dwa lata pozbawienia wolności w styczniu 2019 r. przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku, a który to wyrok podtrzymał Sąd Najwyższy w marcu 2021 r.

W wyniku skazania Gaweł uciekł do Norwegii aby nie zostać poddany karze pozbawienia wolności.

Sądowy wyrok nie przeszkadza mu w dalszym szkodzeniu ludziom, działa teraz zdalnie z Norwegii produkując donosy, wspólnie z   wieloletnim wspólnikiem Konradem Dulkowskim, który pozostał w Polsce.

Tak sami o sobie piszą:

„Stawiamy przed sądem, neonazistów, antysemitów, homofobów, rasistów. Działamy na rzecz tolerancji i równouprawnienia” – chwali się na stronie służącej do zbiórek pieniędzy, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Ośrodek powstał w okolicach 2014 r. za dotację z Fundacji Batorego. Załozycielem jest Rafał Gaweł, którego w styczniu 2019 roku sąd skazał na dwa lata za oszustwa gospodarcze. Gaweł nie chciał jednak czekać na więzienie, tylko uciekł do Norwegii, gdzie przedstawił się jako… osoba prześladowana za poglądy i złożył wniosek o azyl polityczny.

Najśmieszniejsze jest to, że sądowy pozew w Polsce wytoczyła mu m.in oszukana Fundacja Batorego. Organizacja, której fundatorem jest George Soros.  Fundacja Batorego ma cele zbieżne z OMZIRK, pod płaszczykiem m.in. walki o tolerancję walczy się z konserwatywnymi wartościami.

Tygodnik “Polityka’ sympatyzujący z podobną, lewicową ideologią tak opisuje malwersacje finansowe Gawła, którymi była oburzona sama pani dyrektor z Fundacji Batorego:

“Jednak parę dni później szum cichnie. Głos zabierają Fundacja Batorego, znana wśród NGO z przychylności i liberalnego podejścia do rozliczeń, oraz Fundusz PafPio. Informują, że również mają problemy ze stowarzyszeniem. Gaweł tłumaczy się kłopotami finansowymi. Twierdzi, że z PafPio wziął pożyczkę właśnie po to, aby spłacić Batorego.

PafPio, chronologicznie pierwszy w udzieleniu pożyczki, w końcu kieruje sprawę do sądu. W Fundacji Batorego również bezradność. Podobnie jak w przypadku dotacji z UM w Białymstoku, ich dotacja również została przepuszczona przez spółkę Graviti. Te same mechanizmy – wypłata dotacji w gotówce, zlecenie zakupów lub wykonania usług spółce, niezgodność faktur z wydatkami. Najbardziej zadziwiający był sposób zakupu wyposażenia do biura i sali teatralnej – stowarzyszenie zapłaciło za nie spółce 44,5 tys. zł, natomiast spółka kupiła używane sprzęty za nieco ponad 16 tys. zł. – Gdy podczas wizyty w sierpniu 2014 r. zobaczyłam część tych rzeczy, nie miałam wątpliwości, że nie są one nowe i nie są warte tyle, ile za nie zapłacono – mówi Anna Rozicka, dyrektor programu Obywatele dla Demokracji w Fundacji Batorego.”

Gaweł oszukał  jeden z banków na 220 tys. zł, Fundację Batorego na 107 tys. zł; łączna suma wyłudzeń wyniosła około 800 tys. złotych.

W pierwszym procesie został skazany na 4 lata za oszustwa finansowe.

Poniżej nagranie uzasadnienia, trwające ponad półtorej godziny,  jakie wygłosił Sędzia Sławomir Cilulko do wyroku na Rafała Gawła, Eweliny G. i ich wspólniczki Doroty K.

 

Poza ordynarnymi oszustwami finansowymi, Gaweł i jego fundacja musiała tłumaczyć się przed sądem za liczne pomówienia, które kolportowano na ich stronie fejsbukowej.

Na celowniku OMZIRK znajdują się przedstawiciele środowisk narodowych, wolnościowych a nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Tym razem celem bezpardonowych ataków stała się redakcja czujny.pl  redaktor naczelny  Marek Majcher.

pierwszy z serii post na FB o Czujnym

Jesteśmy wedle OMZIRK-u faszystami, wspieramy reżim Putina, należymy do Kamractwa Wojciecha Olszańskiego a redakcja czujny.pl to pseudoredakcja. Ponadto Ośrodek zajął się manipulowaniem informacjami dotyczącymi byłych spraw sądowych Marka Majchra. Chełpi się, że ma “wtyki” i ujawnia tajemnice  śledztw co byłoby przestępstwem, gdyby te “rewelacje” to była prawda.

Ale skoro rękawica została rzucona…zamierzamy pozwać Gawła i jego ośrodek za wszystkie kłamstwa i pomówienia, którymi obrzucił redakcję i Marka Majchra.

Niektórzy nasi sympatycy namawiają do odwiedzin tego pomawiacza w Norwegii. Posiadamy jego adres pod którym jest zameldowany ale nie zamierzamy łamać prawa, nawet norweskiego.

Niestety ale Rafał Gaweł ma już norweskie obywatelstwo. Była możliwość wystawienia za nim  Europejskiego Nakazu Aresztowania ale Norwegowie nie wydadzą swojego obywatela.

O Sorosu i Fundacji Batorego.

Cały majątek George Sorosa. W nim ośrodek badań w Wuhan.

Similar Posts

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments