Dawid Ciemięga i masowe zawiadomienia

Dawid Ciemięga i masowe zawiadomienia

Spread the love

W dniu 28.02.2020 r. lekarz Dawid Ciemięga odpowiada na reakcje internautów i Pawła Skuteckiego. Dotyczącą jego postu, który został odebrany jako akt przestępstwa. Narażenia życia i zdrowia pacjentów. Również ukazał błędy systemowe, które zmuszają pracowników służby zdrowia do takiego ryzyka.

Więcej przeczytacie o tym tutaj: https://www.czujny.pl/dawid-ciemiega-publicznie-przyznaje-ze-ryzykuje-zdrowie-pacjentow/

W swoim poście podkreślił, że jest to szukanie haków ponieważ ma inne poglądy. Twierdzi, że odzew jest spowodowany łechtaniem swojego ego, brakiem tolerancji i pogardy. “Antyszczepionkowców” wrzuca do jednego worka z miernotami, oszustami, szkodnikami społecznymi, pipkam, krętaczami, półgłówkami, wyznawcami teorii spiskowych. Twierdzi, że Paweł Skutecki jest częścią tego towarzystwa. Zachęca posła byłej kadencji, aby wszystkich lekarzy wysłał na l4 i objął dyżury. Z dumą stwierdza, że jeśli coś zamierza robić nigdy nikim się nie wysługuje tak jak to zrobił P. Skutecki zachęcając do stworzenia pism. Podkreślił wypowiedź swoim poglądem, że człowiek nie wyprzedza inteligencją humbaków i delfinów.

Internauci pytają czy te same słowa można przytoczyć do działań Pana D. Ciemięgi, który według nich z wielką krytyką odnosi się do starań chociażby o dobrowolność szczepień, w której nie ma miejsca na tolerancję i wysłuchanie drugiej strony- przypadków ofiar poszczepiennych. Które nazywa teoria spiskową. Również z pogardą ocenia lekarzy, którzy informują pacjentów na temat ryzyka tego zabiegu medycznego. Internauci są oburzeni obrazliwymi określeniami, z którymi się zmierzają jako osoby poszkodowane kolejny raz.

Padły słowa, że jednak lekarz wyzyskuje się innymi chociażby podczas prośby o środki finansowe na stworzenie filmu.

Twierdzą, że skoro Izby Lekarskie i inne instytucje są w stanie sądzić latami sumiennych lekarzy to również powinny rozpatrzyć całą sytuację dotycząca tego lekarza.

Zastanawiają się czy pacjenci wiedzą o jego poglądach kim dla niego jest człowiek. Pytają czy sam tak ocenia swoją inteligencję.

Co zatem robi Paweł Skutecki? Widać, że trafiła kosa na kamień. Zmobilizowany hejtem D. Ciemięgi wziął się do pracy. Mianowicie w dniu 29.02.2020 r. stworzył cztery pisma. Na jego profilu trwa akcja pt. “uwolnić Dawida”. Internauci masowo wysyłają zawiadomienia ale również prośbę o interwencję w obronie lekarza.

W skład pism wchodzi:

Skarga na postawę etyczną lekarza

Państwowy Inspektorat Pracy- prośba o interwencję w obronie lekarza

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa

Zgłoszenie do szpitala

Jak skończy się ta sytuacja? Będziemy informować na bieżąco.

Czego oczekujcie Drodzy Czytelnicy?

Zdrowie