Korporacja NIL odbiera prawo do obrony lekarzom Jak daleko jeszcze posuną się represje?

Spread the love


23 kwietnia 2021 r. w Naczelnej Izbie Lekarskiej pojawili się dr Paweł Basiukiewicz oraz dr n. med. Zbigniew Martyka, wezwani na przesłuchanie w związku z listem lekarzy.
Pełnomocnicy lekarzy, Arkadiusz Tetela i Piotr Schramm, nie otrzymali zgody na reprezentowanie swoich klientów. Nie wpuszczono ich na przesłuchania. Mecenas Tetela, prosił o interwencję obecną na miejscu policję. Niestety nie nastąpiła żadna reakcja z ich strony.
W związku z zaistniałą sytuacją, lekarze odmówili składania zeznań.

Dr Martyka komentuje zaistniałą sytuację. 

Na profilu facebook’owym lekarza pojawił się post z linkiem, pod którym cała sytuacja została opisana oraz jego komentarzem w tej sprawie.
“Jako ciekawostkę dodam, że “przesłuchiwano” również dra Pawła Basiukiewicza, który został nominowany przez Kapitułę Redakcji “Polska Times” do tytułu “Osobowość roku 2020” w kategorii “Nauka” za “odwagę w prezentowaniu danych medycznych POPARTYCH BADANIAMI”. Niestety, wyniki badań okazały się niezgodne z linią prezentowaną przez Radę Medyczną i rząd. Tym gorzej dla badań…”

Na przesłuchaniu nie pojawili się prof. Ryszard Rutkowski i dr n.med. Dorota Sienkiewicz.

Przypomnijmy, że prof. Rutkowski jakiś czas temu odniósł się do swojego wezwania przez NIL.
“W związku z pytaniami czy będę zeznawał w dniu 23.04.2021 w NIL w Warszawie oświadczam ‘NIE BĘDĘ ZEZNAWAŁ, PONIEWAŻ PODTRZYMUJĘ, ŻE DOTYCHCZAS PREZENTOWAŁEM POGLĄDY OPARTE O WIEDZĘ NAUKOWA, KTÓRE MOGĘ SZERZEJ PRZEDSTAWIAĆ LEKARZOM I SPOŁECZEŃSTWU W RAMACH DEBATY NAUKOWEJ, A NIE POSTĘPOWANIA DYSCYPLINARNEGO PROWADZONEGO PRZECIWKO KONKRETNYM OSOBOM.’
prof. Ryszard Rutkowski”

Dziennikarze również nie zostali wpuszczeni do Naczelnej Izby Lekarskiej. 

Wśród osób wspierających lekarzy pojawili się również dziennikarze, jednym z nich był Jan Pospieszalski. Dziennikarz, również stał się ofiarą represji systemu wobec osób nie popierających działań rządu. Pisaliśmy o tym tutaj:
https://www.czujny.pl/represje-wobec-dziennikarza-i-lekarzy-walczacych-o-prawde/
Jednak, po tym jak adwokatom zakazano obrony swoich klientów, chyba nikt nie jest zaskoczony tym, że dziennikarze nie mogli relacjonować tej szopki.

W tym miejscu należy przypomnieć, jak potraktowani zostali dziennikarze w NIL, podczas próby relacjonowania, jawnej rozprawy dr Katarzyny Bross-Walderdorff! :

Jeśli ktoś w Polsce miał jeszcze jakiekolwiek złudzenia, że żyjemy w państwie prawa a rząd w swoich działaniach kieruje się naszym dobrem, to ta sytuacja chyba już jasno pokazała o co w tym wszystkim chodzi.

Author: Alina Calin

1 thought on “Korporacja NIL odbiera prawo do obrony lekarzom Jak daleko jeszcze posuną się represje?

  1. Lekarze to najgorsze przekupki ale dla tych lekarzy co mają odpowiedzialność by nimi pozostać należy się hold i szacunek. Istniejąca Izba Lekarska to siedlisko wylęgarni bezmózgowców, w pierwszej naglacej kolejności przeznaczyć do utilties.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *