|

25.04.2021r. odbędą się kolejne akcje rodziców izolowanych od dzieci. Na ten dzień przypada bowiem Światowy Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

“Alienacja Rodzicielska to wyrafinowana forma przemocy”

W dniu 25.04.2021r. jak co roku, odbędzie się Światowy Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.  Jest to data szczególna dla tysięcy rodziców w Polsce i milionów na świecie.  W tym dniu bowiem przypada “święto” rodziców alienowanych czy też izolowanych od dzieci – najczęściej przez mamy, chociaż historia zna też przypadki, kiedy to rodzicem izolującym dziecko jest tata.

Zgromadzenie w Łodzi pod patronatem Czujny.pl i Stowarzyszenia Pro Liberorum.

Właśnie w najbliższą niedzielę na  ul. Piotrkowskiej w Łodzi, przy pomniku Jednorożca, odbędzie się zgromadzenie, podczas którego skrzywdzeni rodzice, będą uświadamiać społeczeństwo o istnieniu tego zjawiska, które podsycane jest przez Sądy Rodzinne w całej Polsce.

Organizatorem tego wydarzenia jest Robert Poczta – ojciec samotnie wychowujący swojego syna Wiktora, który jest niełatwym dzieckiem w wychowaniu. Mimo wszystko Robert radzi sobie z tym, godząc opiekę nad synem z pracą. Co ciekawe, Robert pomimo, że doświadczył razem z synem problemu alienacji rodzicielskiej, przez 8 miesięcy nie mógł spotkać się z synem. Poczuł na własnej skórze jak działają MOPSY. Dzięki wsparciu właśnie innych ojców borykających się z tym problem udało mu się uzyskać najpierw kontakty a dwa lata później zmianę miejsca zamieszkania jego syna Wiktora, który od tego momentu mieszka z ojcem. Robert został skrzywdzony nie tylko przez MOPS, ale i przez inne instytucje jak np. szkołę, która odmówiła mu nauki jego syna, dlatego robi wszystko by pomóc innym rodzicom poprzez uświadamianie społeczeństwa o problemie z jakim borykają się rodzice i ich dzieci. Co ciekawe, pomimo iż kurator Sądowy chce ograniczenia władzy rodzicielskiej matce Wiktora, Robert robi wszystko by do tego nie doszło.  Stąd też jego inicjatywa o zorganizowaniu zgromadzenia właśnie na Piotrkowskiej w Łodzi,  na którą zapraszamy wszystkich poszkodowanych rodziców nie tylko alienacją ale również innymi postępowaniami rodziców izolujących i wspomagających ich w tym Sądów Rodzinnych.

Tego dnia,  będzie można skorzystać z doświadczenia przedstawicieli stowarzyszeń jak np. Stowarzyszenia Pro Liberorum, które z coraz większą skutecznością dochodzi przed uczciwymi Sądami, egzekwowania praw rodziców i ich dzieci.

Skorzystać też będzie można z doświadczenia osób obeznanych w dziedzinie prawa cywilnego, karnego czy rodzinnego, a także samych rodziców, którzy chętnie udzielą informacji, np. na temat jak udało im się umorzyć postępowania wobec nich czy uniknąć więzień za pomówienia ze strony matek, które często towarzyszą w sądowej  walce o dzieci.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych od 11:45 pod pomnik Jednorożca. Zgromadzenie jest zgłoszone i zarejestrowane i jest zgoda na nie. Policja obiecała nie czepiać się i nie karać osób przy zachowaniu “norm”, które organizator ogłosi przed otwarciem zgromadzenia.

W trakcie akcji, będą rozdawane ulotki uświadamiające społeczeństwo czym jest alienacja rodzicielska i jak z nią walczyć. Dzisiaj bowiem dotyczy ona nas, jutro może spotkać was – czytelników, na co dzień rodziców lub osób planujących założenie rodziny.  Ponadto, będą rozdawane baloniki dla wszystkich przechodzących dzieci. Ma być też “niespodzianka” dla najmłodszych.

“Alienacja to przemoc psychiczna na dzieciach i izolowanych od nich rodzicach”

#epidemiaalienacji – pod takim hasłem działa poznańskie Stowarzyszenie  Nasze Dzieci Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie, którego prezesem jest Szymon Krzywda, również ojciec walczący o prawo do bycia tatą.

Współzałożycielem i pomysłodawcą stowarzyszenia jest Bogusława Dreszczyk, która od kilku lat jak na razie bezskutecznie walczy o prawo do spotkań ze swoją córką. Poznańscy sędziowie, jednak są niedouczeni w przepisach prawa i nie umieją sobie poradzić z rodzicami izolującymi dzieci. Na ten dzień Stowarzyszenie również zaplanowało swoją akcję w Poznaniu,  którą koordynuję Sebastian Oszczędłowski. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do namalowania serca kredowego dla swojego alienowanego dziecka: wnuczki/wnuka, bratanicy/bratanka, siostrzenicy/siostrzeńca, kuzynki/kuzyna…..na płycie fontanny w Parku Mickiewicza przed Poznańską Operą.

Oczywiście Stowarzyszenie uzyskało zgodę Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu, nie ma więc się co przejmować ewentualnymi konsekwencjami prawnymi, gdyż ich nie będzie.
Jest za to prośba organizatorów o  zadbanie, by na płycie fontanny w tym samym czasie nie przebywało więcej niż 5 osób oraz by rysunki były wykonane kredą (dopuszczalna jest również kreda w sprayu).
Podczas akcji  zostaną również puszczone również bańki mydlane – jest to międzynarodowa tradycja związana z tym dniem.
Akcja rozpocznie się o godzinie 10:30 gdzie członkowie Stowarzyszenia Nasze Dzieci – Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie 🧡❤️ namalują duże serce w imieniu wszystkich alienowanych Rodzin.
Podobnie jak w Łodzi, będzie można porozmawiać z organizatorami i uzyskać wszelkich informacji związanych z wydarzeniem jak również nt. aspektów prawnych i jak postępować w Sądach.
Jak dodają organizatorzy, będzie ich można rozpoznać po  po pomarańczowych akcentach w ubiorze.
Na zakończenie dnia, o godz. 19:00 odbędzie się  Msza w Katerze Poznańskiej w intencji Alienowanych Rodzin.
Podobne akcje organizowane były również w roku ubiegłym w całej Polsce z większym lub mniejszym skutkiem, z powodu nazywanej przez rząd epidemii covid 19.
Najgłośniej odbiła się echem manifestacja rodziców na rynku we Wrocławiu zorganizowana przez Pawła Majerczyka, zakończona skoordynowaną akcją policji, podczas której nałożono na organizatorów i uczestników kary przez Sanepid, wraz z karami nałożonymi przez Sąd na wniosek wrocławskich policjantów – tych samych, którzy podczas innych manifestacji zachowywali się prowokacyjnie wobec innych uczestników, chcąc posądzić ich nawet o uszkodzenie kamery policyjnej. Oczywiście po odpowiednich odwołaniach, wszystkie kary zostały uchylone a wyroki się uprawomocniły. 
Artykuł można sobie przypomnieć pod tym adresem:
gdzie opublikowaliśmy, wyrok wraz z uzasadnieniem i protokołem z rozprawy. 
25.04.2020r. Tak było  na rynku we Wrocławiu podczas zgromadzenia z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

Zaznaczyć trzeba, że  Alienacja Rodzicielska  jest dzisiaj tematem tabu, który skutecznie próbują wyeliminować ze słownika matki z pewnej organizacji o charakterze zbrojnym z siedzibą w Wyszkowie, które podsycają konflikty, uczą matki jak mają kłamać i manipulować przed Sądem, jak fabrykować dowody przeciwko ojcom i jak tworzą w internecie strony przeciwko ojcom informując społeczeństwo, że dany ojciec jest przestępcą,  skazanym za znęcanie się, gdy tak naprawdę żądnego wyroku nie było, a posty te są wykorzystywane w Sądach Rodzinnych, jako “dowody”, co w mojej ocenie jest przestępstwem z art. 272 kk. Niestety Sędziowie nadal tolerują takie postępowania i faworyzują takich osobników. Miejmy nadzieję, że już niedługo i w Polsce w ślad za hiszpańską grupą matek działających na tej samej zasadzie, dojdzie do zatrzymań i stawiania zarzutów członkom tego wyszkowskiego “stowarzyszenia”.

DRUK 63 miał zmienić prawo, ale komisja składająca się z samych niemal kobiet, nie chce tego druku dopuścić do procedowania. 

Warto również wspomnieć, że 20 kwietnia 2021r. odbyło się posiedzenie Senackiej komisji ds. przeciwdziałania alienacji rodzicielskiej, gdzie omawiany i procedowany miał być tzw. “Druk 63”, który stanowić ma zmiany w przepisach prawa w tym m.in. karanie rodzica za izolowanie dziecka i uniemożliwianie mu spotkań z rodzicem odsuniętym, często pomimo wyroków i postanowień sądów, dających prawo do tych spotkań i wychowywania dziecka (co w naszej ocenie jest śmieszne, gdyż prawo do pieczy, spotkań i wychowywania rodzic ma od momentu poczęcia dziecka i nie potrzebne są czegoś oczywistego, orzeczenia  Sądu). Dodajmy, że obecnie obowiązujące prawo nie każe takiego rodzica w żaden sposób. Może on robić co chce i nie ponosi z tego tytułu konsekwencji. Słowem. Jest bezkarny. Inaczej zaś ma się sytuacja w kwestii tzw. alimentów. Pomimo, że w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym w art. 135 par. 2 zapisane jest, że “Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie albo wobec osoby niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o utrzymanie lub o wychowanie uprawnionego“. 

Mimo to, Sądy zasądzają alimenty pieniężne rodzicowi izolowanemu, uniemożliwiając mu wykonywanie osobistych starań w wychowanie dziecka. Jeśli taki rodzic spóźni się lub nie będzie płacił alimentów, natychmiast jest stawiany mu akt oskarżenia, gdzie ma 30 dni na uregulowanie “zaległości”. Jeśli tego nie zrobi, prokurator kieruje wniosek do sądu, gdzie rodzic skazywany jest na więzienie, z którego alimentów dalej nie może płacić ani realizować się jako rodzic, i dług cały czas mu rośnie.  Nawiasem mówiąc, te same przepisy mówią również, o tym, że obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach po połowie. Matka (najczęściej), ta alienująca dziecko, nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej – bo przecież ona wychowuje dziecko łożąc osobiste starania. Taki mamy właśnie system prawny dyskryminujący jednego rodzica – najczęściej ojca i to miał zmienić druk 63, który najpewniej nie zostanie zaakceptowany, albowiem w komisji tej, zasiadają same kobiety, gdzie podczas wysłuchiwania osób pokrzywdzonych, przewodnicząca stwierdziła, że wymaga on sporo zmian, co w mojej ocenie, wstrzyma dopuszczenie druku na kolejnych kilka lat, gdzie matki alienatorki będą dalej bezkarne, a do więzień dalej będą trafiali ojcowie, chcący wychowywać swoje dzieci na równych prawach. Więcej o Druku 63 można znaleźć na stronach FB:  “Druk Senacki 63” i “Szczyty Alienacji Rodzicielskiej”, która to akcja opisywana była szeroko w mediach.

20.04.2021r. Rodzice zgromadzeni pod senatem promujący Druk 63. Akcję przy Wiejskiej koordynował Jarosław Sawczenko ze Starogardu Gdańskiego

Raz jeszcze zatem zapraszamy wszystkich poszkodowanych rodziców, dziadków, wujków i ciocie oraz wszystkich zainteresowanych ludzi bardziej lub  mniej na opisane wydarzenia. Wykażecie tym samym wsparcie dla tych ludzi, którzy są już na skraju wyczerpania i wyniszczenia przez system, Sądy i tych bezkarnych rodziców stosujących pomówienia, znieważenia i dyskryminację.

Będzie to też okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w tych hegemonistycznych czasach.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Wolski
Andrzej Wolski
3 lat temu

ten kraj niebawem upadnie. Trzeba masowo pozywać skarb państwa!

Piotr Klimczyk
Piotr Klimczyk
3 lat temu

Błąd w druku, z tego co wiem to w Łodzi jest zbiórka o 11:45 a o 11 odbędzie się msza w kościele

Jakniejaktak
Jakniejaktak
3 lat temu

Warto się douczyć bo nie na zadnych przepisów o alimentach po połowie. A ci “biedni ojcowie” to niestety często na pokaz bo są sprawy. A tak to wyrokami karnymi świecą a nie przykładem.