|

Kibice ponad podziałami w Głogowie.

Polaku dawaj z nami! Pora ściągnąć te kajdany!
Było to jedno z haseł przewodnich, wczorajszej demonstracji w Głogowie. 28 marca 2021 roku, w samo południe spotkali się kibice wielu klubów. Manifestację wspierali również wolni ludzie, nie związani z piłką nożną, popierający inicjatywę kibiców Chrobrego Głogów. Relację z wydarzenia, prowadzili wspierający manifestację – redaktor Czujnego – Marek Majcher, oraz redaktor Rebel24 – Jowita Kowszyn – Sumara. Wszyscy wyszli na ulice Głogowa by wyrazić swoje niezadowolenie z działań polskiego rządu. Demonstracja nie miała na celu negowania istnienia wirusa, a lekarstwa jakim jest zwalczane, które okazuje się być zdecydowanie gorsze od choroby.

Manifestanci domagali się przywrócenia służby zdrowia dla osób nie zakażonych wirusem.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zmarło ponad 70 tysięcy polskich obywateli, ponieważ nie uzyskali pomocy lekarza. Gdyż polska służba zdrowia, została sparaliżowana działaniami rządu.
Domagali się otwarcia biznesów i umożliwienia ludziom zarabiania pieniędzy. Zablokowanie możliwości zarobkowania, doprowadziło do ogromnej liczby samobójstw w Polsce.
Kibice żądają również otwarcia stadionów.

Policyjny festiwal przestępstw!

Tłum pokojowo manifestujących osób, z których wielu z racji Niedzieli Palmowej, miało ze sobą palemki, został zaatakowany przez oddziały prewencji policji. Policja użyła gazu i pałek. Dostali również rozkaz strzelania w nogi manifestantów.

Atakowani manifestanci próbując się bronić, użyli kamieni leżących przy torach kolejowych. Działania policji sprowokowały wiele niebezpiecznych sytuacji.
Policja otoczyła kordonem część pokojowo manifestujących osób, co doprowadziło do rozdzielenia osób walczących o wolność. Manifestanci byli legitymowani przez policję, doszło również do zatrzymań. Część osób prawdopodobnie będzie miała postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Przy czym to nie manifestanci zaatakowali a właśnie policja.
Po rozbiciu przez policję manifestacji, spora grupa osób udała się na komendę, by walczyć o osoby bezprawnie zatrzymane. Została również złożona spora liczba zawiadomień o popełnieniu “festiwalu” przestępstw przez formację policji. Miejmy nadzieję, że funkcjonariusze badający sprawę, dołożą wszelkich starań by jak najlepiej zbadać sprawę popełnianych przestępstw przez swoich kolegów.

W kibicach nadzieja.
Kibice są jedyną grupą społeczną której rządzący tym krajem po prostu się boją. W związku z tym, na manifestację organizowaną przez kibiców, została wysłana liczna grupa funkcjonariuszy. Patrząc na relację z wydarzenia, można przypuszczać, że policjantów było więcej niż manifestujących. Niech jednak rządzący się nie łudzą – kibiców w Polsce mamy więcej niż policji.
Pokaz strachu przed kibicami, mogliśmy zobaczyć podczas manifestacji kibiców Legii Warszawa o otwarcie stadionów. Gdzie policja pozostawała całkowicie bierna wobec zebranego tłumu.
Miejmy nadzieję, że kibice Chrobrego Głogów, zapoczątkowali akcję zjednoczenia Polaków, zwłaszcza braci kibicowskiej. Przypomnijmy fragmenty ich apelu: (..) W Głogowie wychodzimy z inicjatywą. Akcja “Polaku dawaj z nami” jest skierowana do wszystkich tych, którzy mają dość bzdurnych wytycznych. Celem akcji jest zjednoczenie i stanięcie w jednym szeregu, bowiem zjednoczonych ludzi najbardziej obawia się władza. Apelujemy do Polaków o powstanie z kolan.Nasi dziadkowie szli na wojnę ze świadomością że mogą z niej nie wrócić a my boimy się (…) otworzyć nasz legalnie działający biznes. Apelujemy do grup kibicowskich o przyłączenie się do akcji (…). W naszej jedności tkwi olbrzymia siła. Pokażmy, że są jeszcze w Polsce świadomi i wolni ludzie, którym media nie wyprały mózgu.(…) Niniejszym informujemy, że każda grupa kibicowska, która zawita do Głogowa będzie traktowana ponad podziałami.

Wobec zaistniałej sytuacji – walki z niewidzialnym wrogiem, tylko zjednoczeni możemy pokonać globalne zło!

Zapraszam do obejrzenia całości relacji z manifestacji w Głogowie na kanale yt TAKT.TV:

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia
3 lat temu

Bylam, widzialam.Tak jak większość Polakow nie godzę sie na obecną sytuację.Ja osobiscie uważam że powinniśmy wszyscy wziąść przykład z kibiców wlasnie z prawdziwych kibiców.Wszyscy łącznie z milicja wiemy że kibice mają swój styl bycia.Maja miedzy sobą konflikty na tle przynaleznosci do swych drużyn. Ale zawsze staną po stronie waznej, po stronie narodu.Oczywiscie mam na mysli prawdziwych kibiców a nie huliganow, ktorzy niszcza wszystko po drodze i czepuaja sie nawet niewinnych ludzi.I wlasnie Ci kibice z roznych drużyn pokazali ze dla sobra sprawy mozna sie zjednoczyc w wspolnej sprawie.Wiadomo ze potem znow beda lac sie po gębach, ale będą to robic w wolnej Polsce o ktora razem walczyli
Dlatego teraz niewazna jest partia polityczna, wiek, plec, wyznanie. Wszyscy jesteśmy Polakami, powinnismy sie zjednoczyć, byc ponad podziałami.Pamietajmy iz obecny rząd boi sie naszej jedności, dlatego dzieli nas swoimi posunieciami.Tylko zjednoczeni razem wygramy.Czas zakopac topor wojenny i stanąć do walki z jednym wrogiem.

piotrysz
piotrysz
3 lat temu

Policja zasłużyła na proces karny!!!

trackback

[…] Kibice ponad podziałami w Głogowie. […]