|

Krakowski Spacer Wolności. Czy z tej mąki będzie chleb?

 

W Krakowie zgromadziło się ok. 5 tysięcy zmęczonych Polaków covidowym szaleństwem.

Z powodów formalno-prawnych spotkanie oficjalnie nie miało organizatora.

Aby powiadomić zainteresowanych Witold Gadowski wcześniej ogłosił na swoim kanale YT, że będzie tego dnia w tym miejscu spacerował i rozmawiał ze wszystkimi, portal Czujny.pl opublikował plakat z wydarzenia, inne media też napomknęły, że warto być 13 czerwca w Krakowie.

13 czerwca, “spontaniczny” spacer, którego twarzą był prawicowy publicysta Witold Gadowski, zakończył się odczytaniem “Manifestu w obronie życia i wolności”.

Oto jego treść:

 

Jesteśmy polskimi patriotami, kochamy nasz kraj. Jesteśmy też świadomymi swoich praw obywatelami.

Gromadzi nas umiłowanie wolności, a nie poglądy polityczne. Przychodzimy z różnych miejsc.

Jako odpowiedzialni Polacy spokojnie znosiliśmy ograniczenia wynikające z pandemii.

Nadszedł jednak czas, aby rząd przedstawił raport z pierwszego roku działania obostrzeń.

Żądamy rozliczenia z wydawania publicznych pieniędzy.

Domagamy się otwartej i wolnej dyskusji pomiędzy specjalistami i autorytetami z dziedziny medycyny, biologii, genetyki i epidemiologii. Dopiero wyniki tej nieskrępowanej debaty mogą uprawniać rząd do wydawania decyzji o zamykaniu różnych gałęzi gospodarki i ograniczaniu naszej wolności.

Nie pozwolimy na dowolne prowadzenie ograniczania naszej wolności, które jest motywowane dyskusjami na forum Rady Medycznej przy Premierze RP, której posiedzenia nie są nawet dokumentowane.

Żądamy otwarcia służby zdrowia dla chorych, którzy zostali pozbawieni opieki pod pretekstem pandemii.

Żądamy publikowania w mediach publicznych prawdziwych wyników badań, a nie propagandowych przekazów.

Mamy dość panoszenia się samozwańczych autorytetów, ludzi którzy sugerują absurdalne gwałcenie naszej obywatelskiej wolności. Mamy dość prześladowania niezależnych lekarzy i naukowców tylko dlatego, że mają odmienne zdanie niż rządowe „autorytety”.

Nie godzimy się na segregację medyczną, paszporty covidowe i wszelkie inne decyzje, które są niezgodne z Konstytucją RP.

Żądamy, aby rząd RP dbał o nasze interesy, zlecał i finansował polskie badania nad preparatami służącymi do walki z pandemią i rzetelnie publikował ich wyniki.

Od premiera i rządu żądamy niezależnej od WHO i światowych korporacji polityki służącej interesom i zdrowiu obywateli Polski.

Czujemy na sobie odpowiedzialność za los przyszłych pokoleń i dlatego będziemy walczyć o pełne przywrócenie swobód i wolności. Nie zgodzimy się na żadne nieuzasadnione restrykcję i wprowadzanie systemy kontroli obywateli opartego na doświadczeniach chińskich.

Kochamy Polskę i dlatego – świadomi spoczywającej na nas odpowiedzialności – przystępujemy do działania.

Niech nas prowadzi Bóg Wszechmogący, któremu nasza Ojczyzna wierna jest od tysiąca lat!

Podczas Krakowskiego Spaceru Wolności wypowiadali się m.in: W. Gadowski, Sławomir Skiba (red. nacz. Polonia Christiana), represjonowani przedsiębiorcy w tym słynni właściciele klubu F2F z Rybnika, występował raper Bosski Roman.

Relacja wideo Czujny.pl:

 

Drodzy Czujni Czytelnicy: Co sądzicie o inicjatywie Witolda Gadowskiego?

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Będzie chleb tylko potrzebna jest odpowiednia temperatura pieca. Regularnie należy do niego dorzucać, by odpowiednią temperaturę podtrzymać. Taki spacer co dwa tygodnie z porzypomnieniem, odczytaniem MANIFESTU 13 CZERWCA to było by coś. Np. Czujny ogłasza, że spotka sie z P. Biedką podczas spaceru po Krakowskim rynku a pani Justyna i pan Grzegorz nie zdeklarowali się, że tego dnia też będą spacerować. Jakież więc będzie nasze pozytywne zaskoczenie skoro się pojawią. A więc? Czy to możliwe by 27 czerwca odbył się wolny spacer? Bardzo wolny spacer. Ja się przejdę, co mi tam 🙂 DO ZOBACZENIA