fbpx
 

Okoliczności pobicia Mateusza.

1

Sława Ukrajini! – Herojam Sława!” [pol. Chwała Ukrainie – Chwała bohaterom] to oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców), ustanowione w 1940 roku. Do 1943 roku okrzykowi temu towarzyszył faszystowski gest podniesionej ręki.

Banderowcy, czyli odłam Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów był odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ukraińcy w latach 1943-44 zamordowali, często w niewyobrażalnie okrutny sposób, kilkadziesiąt tysięcy bezbronnych cywili zamieszkujących tamte tereny.

Pozdrowienie zostało przyjęte przez majdanową opozycję w 2013 r.  od „Sława Ukrajini! Herojam Sława!”, oficjalnego pozdrowienia OUN i UPA.

Na poniższym filmiku można zobaczyć jak  Jarosław Kaczyński, kiedy przybył do Kijowa wyrazić swoje poparcie dla majdanu, kończy przemówienie tym okrzykiem.

Donald Tusk również nim się posłużył, gdy zabierał głos w ukraińskim parlamencie. Prezydent Andrzej Duda w trakcie swojej oficjalnej wizyty na Ukrainie, zgodnie z nowym ceremoniałem wojskowym, powitał żołnierzy kompanii honorowej Armii Ukraińskiej zawołaniem „Sława Ukrainie!”,

Niestety ale okrzyk stał się oficjalnym zawołaniem ukraińskiego narodu.

Od 2018 roku stanowi oficjalne pozdrowienie Sił Zbrojnych Ukrainy w wersji z odpowiedzią „Herojam sława!”

W ocenie redakcji polscy politycy popularyzując banderowskie zawołanie wykazują się  ignorancją co do historii lub popisują się konformizmem w stosunkach polsko-ukraińskich.

Symbole z piekła rodem i krwawa przeszłość stoją kością w gardle polskim patriotom.

Redaktor Majcher przeprowadził rozmowę o okolicznościach pobicia Mateusza  przez obcokrajowców w Krakowie. Czy akty przemocy miały podłoże szowinistyczne… a może nastąpiło niezrozumienie intencji Mateusza? Dlaczego Mateusz pokazywał obraźliwy gest wyprostowanego środkowego palca?

Odpowiedź na to pytanie zostawiamy widzom i czytelnikom czujny.pl.

Mateusz  jeździ po całej Polsce na manifestacje walcząc o Wolną i Niepodległą Polskę, tym razem nagrywał manifestację obcokrajowców. Zobaczcie dlaczego został pobity i co na to policja:

 

KRAS

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rusłan Killer
1 miesiąc temu

Marek Majcher- wszystkich zainteresowanych jego adresem prywatnym i adresem jego rodziny zapraszam do wiadomosci prywatnej.
sprawiedliwi997(at) wp.pl

Next Post

Głód, tragedie i 25 milionowe więzienie w Szanghaju.

niedz. kw. 10 , 2022
Szanghaj liczy 25 milionów mieszkańców, jest to najbogatsze pod względem PKB miasto w Chinach i największy port przeładunkowy na świecie. Stała się tam  rzecz przerażająca. Chińskie władze uwięziły własnych obywateli. Od 29 marca chińskie władze zdecydowały, że mieszkańcy Szanghaju zostaną zamknięci w domach z powodu Covid-19. Ma to być narzędzie […]
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x